22.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Kavak’ta Kitap Fuarı Açılıyor

  • 06 Haziran 2016
  • 0 YORUM
  • 307 KEZ OKUNDU
Kavak’ta Kitap Fuarı Açılıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ile gerçekleştirilecek olan 1. Kavak çocuk kitapları günleri 07-10 haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

07 Haziran 2016 Salı günü saat 11.00’de açılışı yapılacak olan Fuar üç gün süreyle ziyaretçilere açık olacak. Fuara Samsunda ikamet eden tüm yazar ve şairler davet edildi. Etkinlik günleri içerisinde Yazarlar için söyleşi ve imza günleri düzenlenecek. İlçe Merkezinde bulunan Atatürk Parkında gerçekleşecek olan olan fuarda Samsunlu Şairler için şiir etkinliği de düzenlenecek. Bu süre içerisinde okur yazar buluşması kapsamında yazarlar ilçeye bağlı okullarda öğrencilerle de söyleşi yapma imkanı bulacak. Müracaatların Pazartesi günü mesai bitimine kadar yapılması gerekiyor. Bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan fuarın gelecek yıllarda da tekrarının yapılması düşünülüyor.

1. Kavak çocuk kitapları günleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu “İlçemizde bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan 1. Kavak çocuk kitapları günleri fuarı geleneksel olarak her yıl yapılacaktır. Amacımız insanlara kitapları sevdirebilmek kitapları ile arada kurulan bağın dahada sıcak olabilmesini sağlamaktır. İlçemiz Atatürk Parkı’nda yapılacak olan fuar 3 gün sürecektir. 07 haziran salı günü saat 11:00’da açılacak olan fuar 09 haziran gününe kadar sürecektir.Yüce Allah’ın peygamberimize ilk emri ‘Oku’dur. Her bilgi okumakla öğrenilmektedir. Okumak, çocuk ve gençlerimizi okumaya alıştırmak, en büyük görevlerimizdendir.Bu yüzden tüm hemşehrilerimizin kitap fuarına yoğun ilgi gösterip gençlerimizi kitap okumaya teşvik etmeleri gerekiyor” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Kavak’ta Kitap Fuarı Açılıyor başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Kavak’ta Kitap Fuarı Açılıyor ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ