21.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Kilitli Taş Parke Tesisi Yeni Yerinde Üretime Başladı

  • 20 Nisan 2016
  • 0 YORUM
  • 440 KEZ OKUNDU
Kilitli Taş Parke Tesisi Yeni Yerinde Üretime Başladı

Tekkeköy Belediyesi kilitli taş parke tesisi modernleşerek, yeni teknolojiler ve yeni yeriyle üretimine başladı.

Yenilenen, modernleştirilen ve üretim kapasitesi arttırılan kilitli parke taşı tesisi ile Tekkeköy’deki yol ve kaldırım çalışmalarının daha da hız kazanacak. Yenilenen ve kapasitesi arttırılan tesis sayesinde mahalle ve sokak aralarındaki yol ve kaldırım çalışmalarının artarak devam edeceğini beliryen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Alt yapısı tamamlanan yolların üst kısmının yapılması konusunda taş parke tesisimiz kilitli taş parke üretme ve yetiştirme konusunda yetersiz kalıyordu. Bu sorunların giderilmesi için kilitli taş parke tesisimizin yenilenmesi ve kapasitesinin arttırılmasına gerekliydi. Bu kapsamda ilk olarak tesisi daha yakın ve ulaşılabilir bir yere taşıdık. Kilitli Parke Taşı Tesisi yapılacak alanı uygun hale getirdik. Taş parke tesisini daha kısa sürede daha çok üretim yapabilmesi için gerekli modernizasyonu yaptık. Artık tesisimiz yer olarak daha uygun bir alana konuşlandırıldı vede daha çok üretim yapabilecek duruma geldi. Kısa sürede hem çalışmalarımız büyük oranda hızlandı hem de maliyetlerimizde ciddi bir tasarruf sağlamış olduk. Bu yıl içerisinde hedeflediğimiz yol kaldırım çalışmalarına gönül rahatlığı ile ulaşacak durumdayız. Aynı zamanda istihdam anlamında da dolaylı olarak taş örme ve taş parke basımında 28 gencimize çalışma imkanı sağlanmış oldu.” ifadelerini kullandı.

Tesisin üretim kapasitesi yenilemeler yapılmadan önce 9 bin 150 adet iken şimdi günlük 20 bin 500 adet parke taşı üretimine kadar yükseldiğini belirten Tekkeköy Belediye Başkanı, “Tesisimiz asfalt çalışmalarına göre yüzde 40 yüzde 50’lik bir tasarruf sağlamakta. Öte yandan hızlanan çalışmalara bakıldığında tesisin yenilenmesinin ve kapasitesinin arttırılmasının ne kadar önemli bir iş olduğunu görüyoruz. Taş parkesi kaldırımı ve çevre düzenlemesi ile sokaklarımız güzelleşiyor, güzelleşmeye de devam edecek.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Kilitli Taş Parke Tesisi Yeni Yerinde Üretime Başladı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Kilitli Taş Parke Tesisi Yeni Yerinde Üretime Başladı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ