24.04.2019 - Tekkeköy Gündem

Kimler İnternet Sitesi Açmalı?

Muhammet Selman AYAS

Yazarın şu ana kadar yazılmış 16 makalesi bulunuyor.
  • 13 Nisan 2016
  • 0 YORUM
  • 393 KEZ OKUNDU

kimler-internet-sitesi-acmali

Teknolojinin hayatımızdaki yerinin artmasıyla birlikte ticaretin bir kısmı da teknoloji üzerinden gerçekleşmeye başladı. Bu durum bir çok işletmenin ürünlerini ve işlerini internete taşımlarını da beraberinde getirdi. Bu yazımda sizlere hangi işletmelerin internet site sahibi olması gerektiğinden bahsedeceğim.

Öncelikle şunu belirteyim ki internet sitesi yapıyor olmamıza hatta kısa bir süre içerisinde Tekkeköy’de duyacağınız internet siteleri açacak olmamıza rağmen maalesef bu yatırımın birçok işletme için doğru olmadığı kanaatindeyim. Birçok işletme ve işletme sahibi internet siteleri için gerek sahip olmak istedikleri ek özelliklerden dolayı gerekse konu hakkında pek fazla bilgi sahibi olmadıklarından dolayı gereksiz masraflarla karşı karşıya kalmaktadır.

İnternet sitesi kullanmanın ilk ve en yaygın amacı genellikle internet aramalarında işletmenize ait doğru bilgiler çıkarma isteğidir. İşletmenizin internet aramalarında çıkması ve işletmenizin iletişim, adres gibi genel bilgilerin çıkması için işletmenizi firma rehberi sayfalarına ekleyebilirsiniz. Bu tür siteler için birçok ücretli ve ücretsiz alternatifler bulabilirsiniz. Hatta bu işlem Tekkeköy Gündem üzerinde de bulunan Firma Rehberi bölümü de alternatifler arasında.

İkinci en çok site açma isteği ürünlerin internette sergilenmesi kaynaklıdır. Eğer farklı ürünler üretiyorsanız şiddetle tavsiye edeceğimiz bu durumu günümüzde neredeyse herkesin kullanıcısı olduğu sosyal medya üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bu işlemi sosyal medya (facebook, twitter, vb.) üzerinde yaparken takipçilerinizi sıkmayacak sıklıkta ve takipçi sayılarınızı artıracak içerikler paylaşmanız çok önemli. Aksi takdirde beklediğiniz etkiyi yakalayamazsınız.

Bahsetmek istediğim son durum etkinlik, kampanya gibi duyurular için internet sitesi açmak. Bu amaçla açılan siteler artık neredeyse tamamen önemlerini yitirmiş durumdalar. Bu siteler yerine aktif olarak sosyal medya hesapları kullanmak çok daha mantıklı hale geldi. Sosyal medya ile hem ücretsiz hem de hızlı etkileşim ile daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.

Bu isteklerin yanı sıra siteniz ile internetten müşteri kazanmak istiyor olabilirsiniz. Bu her maalesef her site sahibinin ulaşabildiği bir sonuç değildir. Unutmayın ki bunun için arama motorlarında belirli bir sıralama başarısı elde etmeye ihtiyacınız vardır. Bu da çoğu zaman profesyonel bir çalışma gerektirmektedir.

Eğer işletmenize kurumsal bir kimlik oluşturmaya çalışıyorsanız ve işletmenizin kendi marka değerine katkı sağlamak istiyorsanız site sahibi olmanıza da kesin gözüyle baktığımı çok net ifade edebilirim.

Bu konuda kafanıza takılan sorulara yanıt bulmak ve işletmeniz için teknolojiyi daha doğru kullanmak için iletişime geçebilirsiniz.

Muhammet Selman Ayas

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Kimler İnternet Sitesi Açmalı? başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Kimler İnternet Sitesi Açmalı? ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.