Tekkeköy Gündem

“Köylü Milletin Efendisidir”

İlçe sınırları içerisinde gerçekleştirilen çalışmaları incelemek için köylere giden Başkan Togar dönüş sırasında fındık bahçesinde fındık toplayan vatandaşları görünce yanlarına giderek onlarla bir süre sohbet etti.

Tekkeköy Belediye başkanı Mahallelerde yapılan çalışmaları denetleyen ve çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Dönüş sırasında yolda gördüğü fındık tarlasında fındık hasadı yapan vatandaşların yanına giderek sohbet etti. Fındık bahçesinde fındık toplayan vatandaşlara kendi elleriyle soğuk karpuz ve üzüm ikram etti.

Türkiye Fındık Üretiminde Birinci

Hayatta her işin kendine göre bir zorluğunun olduğuna ve emek harcanan yerden gerekli ürünün elde edileceğine dikkat çeken Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Tarımsal faaliyetlerle uğraşarak geçimini sağlayan tüm çalışanlarımıza ve çiftçilerimize bu vesileyle kolaylıklar diliyorum. Allah yardımcıları olsun, kazançları ürünleri bereketli olsun. Tarlada bağda bahçede çalışmanın zorluklarını bende çok iyi bilirim. Bizde yıllarca ailecek tütün yaptık. Tarlada güneşin alnında çalışmanın ne olduğunu zorluklarını yaşayan ve bilen biri olarak her fırsatta çalışanların yanında durup hal ve hatırlarını sormaya gayret ediyorum. Türkiye bilindiği gibi dünyanın en büyük fındık üreticisi konumunda. Üreten ve çalışan Türkiye olarak daha da çok çalışıp daha da çok üretim yapmalıyız. Anadolu tüm dünyanın gözbebeği konumunda olan dört mevsimin yaşandığı ve onlarca sebze meyvenin yetiştiği bir yer. Atalarımızdan bize yadigar kalan bu toprakları iyi işleyip iyi ürünler yetiştirmek bizim en büyük görevimizdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi köylü Milletin efendisidir. Bu güzel atasözü her şeyi çok kısa ve öz bir şekilde özetliyor. Gerçekten düşündüğümüzde tükettiğimiz tüm ürünlerin bu bağ ve bahçelerden soframıza geldiğini görüyoruz. Çiftçilik, hayvancılık ve tarım faaliyetlerinin her alanında mesai yapan ailelerimize bu bakımdan minnet borçluyuz. Rabbim onlara ve tüm çalışanlara güç ve kuvvet versin” dedi.