21.05.2019 - Tekkeköy Gündem

KPSS Lisans Başvuruları Başladı

  • 17 Mart 2016
  • 0 YORUM
  • 466 KEZ OKUNDU
KPSS Lisans Başvuruları Başladı

2016 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Başvuruları başladı. Sınava katılmak isteyen adaylar için sınav başvuruları 17-31 Mart 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilebilecek.

Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmak isteyen adaylar, KPSS Sınav Kılavuzu ile Aday Başvuru Formuna, başvurma süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşacaklardır. 2016-KPSS Lisans Kılavuzunda ayrıntılı bilgiler yer almakta olup sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

2016 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans düzeyinde 22 Mayıs 2016 ve 29 Mayıs 2016 tarihlerinde, sabah ve öğleden sonra uygulanacaktır. Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT), MEB öğretmen atamalarına katılacak öğretmen adayları için alanlarına bağlı olarak 24 Temmuz 2016 tarihinde yapılacaktır. Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin katılacakları Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT), 6 Kasım 2016 tarihinde yapılacaktır.

KPSS puanlarının hesaplanmasını isteyen adayların tümü, 22 Mayıs 2016 tarihinde sabah oturumuna girmek zorundadır. Adaylar diğer oturumlardan hangilerine gireceklerine kendileri karar vereceklerdir.

KPSS Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sınava başvuruda bulunacak olan adaylardan daha önce ÖSYM sisteminde son 5 yıla ait resmi bulunan ve bilgileri güncel olanlar http://ais.osym.gov.tr adresi üzerinden sınav ücretini yatırdıktan sonra başvuru yapabilecek, her hangi bir kuruma gitmelerine gerek kalmayacak. Daha önceden ösym ais sayfasından sınav başvurusu yapmayanlar, sisteme resmi yüklenmemiş olanlar ve bilgileri güncel olmayanlar ÖSYM sınav merkezleri aracılığı ile başvuru yapabilirler. ÖSYM başvuru merkezleri bir çok lisede bulunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
KPSS Lisans Başvuruları Başladı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

KPSS Lisans Başvuruları Başladı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ