21.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Kültür Turizm A.Ş’den Sokak Hayvanlarına Yardım

  • 10 Ocak 2017
  • 0 YORUM
  • 358 KEZ OKUNDU
Kültür Turizm A.Ş’den Sokak Hayvanlarına Yardım

Türkiye’nin birçok bölgesinde etkili olan yoğun kar yağışı ve soğuk hava insanlar kadar sokak hayvanlarının da olumsuz etkilenmesine neden oldu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Ticaret A.Ş. sokak hayvanlarının olumsuz havalardan daha az etkilenmesi için Samsun Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki park ve bahçelere kedi, köpek ve kuşların soğuk kış günlerinden korunabilmelerini sağlayacak kulübeler yerleştirildi. Böylece zorlu kış şartalarında sokakta yaşayan hayvanların yiyecek ve barınacak alan bulmaları sağlandı.

Samsunda gerçekleştirilen uygulama ile ilgili bilgi veren Kültür Turizm A.Ş. Genel Müdürü Musa İlkay Güler, Adnan Menderes Bulvarı üzerine yerleştirilen bu kulübeleri vatandaşlarında kendi imkanları ile evlerinde yaparak çeşitli yerlere koyabileceğini belirterek, “Böylece sokakta yaşayan hayvanlara yiyecek ve barınma imkanı sağlayarak bir can da siz kurtarabilirsiniz. Bu çalışmamızın ardından hayvan severlerin aynı uygulamayı yapacağına inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Kültür Turizm A.Ş’den Sokak Hayvanlarına Yardım başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Kültür Turizm A.Ş’den Sokak Hayvanlarına Yardım ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ