24.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Kutlukent Pazar Yeri Taşınıyor

  • 22 Mayıs 2017
  • 0 YORUM
  • 791 KEZ OKUNDU
Kutlukent Pazar Yeri Taşınıyor

Her hafta perşembe günü Kutlukent bölgesinde kurulan açık pazaryerinin yerinin değiştirilmesi için Tekkeköy Belediyesi çalışmalara başladı.

Ana cadde üzerine kurulan pazarın alternatifi olmayan yolu kestiğine dikkat çekenTekkeköy Belediye Başkanı “‘İlçemiz Kutlukent bölgesinde ana cadde üzerine Perşembe günleri kurulan pazar yerinin değiştirilmesi için çalışma başlattık. Her hafta perşembe günü ana cadde üzerine kurulan pazar araç trafiğini aksatıyordu. Vatandaşlarımızın ve yolu kullanmak isteyen taşıt sürücülerinin alternatif bir yolu olmaması birçok aksaklığa da mahal oluyordu.” ifadelerini kullandı.

Gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi veren Hasan Togar “Bizde Kutlukent bölgemizde ana cadde üzerinde kurulan Pazar yerimizi bir üst sokağa yeni açtığımız imar yoluna taşıma kararı aldık. İlk olarak yeni açılan imar yolumuzun dolgu ve zemin sıkılaştırması ile perde duvarlarını yaptık. Ardından yolumuzu taş parke ile kapladık. Böylelikle bir taşta iki kuş vurmuş olduk. Yani hem yeni imar yolu açılmış olduk hem de her hafta Perşembe günü Kutlukent bölgemizde ana cadde üzerine açılan pazarımızı hemen üst sokağa taşımış olduk. Bölge halkının bir sorununu daha ortadan kaldırmamızın beraberinde yine halkımızın istediği bir yerde trafiğe hiçbir aksaklık yaratmayacak yeni açılan sokağımızda pazar yerimizi oluşturmuş olduk” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Kutlukent Pazar Yeri Taşınıyor başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Kutlukent Pazar Yeri Taşınıyor ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ