26.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Kutlukent Spor Kompleksi Hızla Tamamlanıyor

  • 12 Mayıs 2017
  • 0 YORUM
  • 441 KEZ OKUNDU
Kutlukent Spor Kompleksi Hızla Tamamlanıyor

Tekkeköy Kutlukent mevkiine bir süre önce yapılmaya başlanan Karadeniz Bölgesinin ilk iki katlı çok amaçlı spor kompleksinin kaba inşaatının büyük bölümü tamamlandı.

Çalışmaları yerinde inceleyen Tekkeköy belediye Başkanı Hasan Togar, spor kompleksinin tamamlanmasını bölge halkı gibi büyük bir heyecanla beklediklerini belirterek “Kutlukent bölgemizdeki gençlerimizin spor yapacakları sportif faaliyet yürütecekleri bir alanları yoktu. Geçlerimize spor yapacakları alanlar oluşturmak için harekete geçtik. Uzun süren etüt çalışmaları ve araştırmalarımızın ardından Kutlukent bölgemizdeki mahallelerimizin tam orta noktasına tam donanımlı bir spor tesisi kazandırmak için projeler hazırladık ve imarda yerini belirledik. Spor kompleksimizin projelerinin ardından ihalesini de tamamladık. Hızlı bir şekilde ilerleyen tesisimizin kaba inşaatı neredeyse tamamlandı sayılır.” ifadelerini kullandı.

Bölgede İlk ve Tek

Karadeniz Bölgesi’nde ilk defa iki katlı bir spor kompleksi projesinin çalışmalarını yürüttüğünü belirten Tekkeköy Belediye Başkanı, “Kaba inşaatı neredeyse tamamlanan tesisimiz çok özel ve örnek bir proje olarak hayata geçiyor. Çok amaçlı spor kompleksimiz yapı olarak iki katlı olarak inşa ediliyor. Bulunduğu konum itibarıyla masmavi muhteşem Karadeniz manzarasını gören tesisimizin üstünde halı saha, voleybol sahası, basketbol sahası olacak. Altında ise fitnes salonu, gençlik merkezi, düğün salonu ile önünde seyir terası ve kafeteryası bulunacak. Tesisimiz sporun dışında birçok farklı aktivitenin gerçekleştirileceği ve yediden yetmişe herkesin aktif kullanabileceği örnek bir mekan olacak. Kafe ve gençlik merkezi bölge gençlerinin her türlü sosyal ve kültürel etkinliklerine de ev sahipliği yapacak. Yine spor kompleksimizin önünde bulunan seyir terasında vatandaşlarımız Karadeniz’in eşsiz büyüleyici güzelliği karşısında çaylarını yudumlayıp sohbet ederek hoş vakit geçirebilecekler. Bir metre kare dahi spor yapacak alanları bulunmayan Kutlukent bölgesindeki gençlerimizin artık her türlü sportif aktivitelerini yapabilecekleri boş vakitlerini değerlendirebilecekleri örnek bir spor kompleksleri olacak. Bölgenin deniz manzaralı, iki katlı ilk ve tek çok amaçlı spor kompleksi en kısa zamanda tüm donanımları ile tamamlanarak hizmet vermeye başlayacak” dedi.

Yapımı hızlı bir şekilde devam eden Kutlukent Spor Kompleksinin ihale bedeli de 2 Milyon 500 bin lira olarak açıklandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Kutlukent Spor Kompleksi Hızla Tamamlanıyor başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Kutlukent Spor Kompleksi Hızla Tamamlanıyor ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ