26.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Lojistik Köy Açılış Tarihi Belli Oldu

  • 06 Ekim 2017
  • 1 YORUM
  • 597 KEZ OKUNDU
Lojistik Köy Açılış Tarihi Belli Oldu

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Eylül ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Yönetim kurulu başkanı Salih Zeki Murzioğlu çalışmaların devam ettiği Lojistik Köy hakkında bilgi verdi.

Samsun’un ihracat rakamlarının yeterli olmadığına değinen Ticaret Sanayi Odası Başkanı “Samsun’un ihracatı 20 yılda 50 milyon dolardan 600 milyon dolar seviyelerine çıktı. Ama bu rakam yeterli değil. Gönül ister ki; ihracatımız bugün 5 milyar doları geçsin. Ancak, bunlar zamanla olacak şeyler. Bunun için alt yapı, sanayi tesisleri ve gayret lazım. Hep birlikte bu sorunları halletmeliyiz. Hepinizin bildiği gibi lojistik köy projemiz tüm hızıyla devam ediyor. Lojistik Köy ile alakalı 43 milyon olan AB hibesi, ek bir bütçeyle 54 milyon TL’ye çıktı. Burası organize sanayiler gibi tahsis edilmeyecek, kiraya verilecek. Henüz daha firma çağrısına çıkmadık. Ama beni bu konuda iki günde bir arayan arkadaşlar var. ‘Biz burada yer alacak mıyız? Nasıl yer alacağız’ diye soruyorlar. Burası organize sanayiler gibi tahsis edilmeyecek, kiraya verilecek. Burada kapalı hangarlar, depolar var. İnsanlar bana şu kadar yer lazım diyecek, biz de ona göre fiyat belirleyeceğiz. Daha yönetim kurulunu toplayıp fiyatı belirlemedik. Ancak şu anda teknik kadromuz İspanya’nın bir şehrinde lojistik köy incelemelerinde bulunuyor. Bu projeyi Samsun’a kazandıran eski valimiz Hüseyin Aksoy ile İtalya’da Verona ve Bolonga’ya gidip oradaki lojistik köyleri inceleyip ve projemizi ona göre tasarlamıştık. Projemiz İnşallah yılbaşında devreye girecek. Ama şu bir gerçek ki; lojistik köy projesi devreye girdiğinde ilimizin ihracatına önemli katkı sağlayacak” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. yücel akmaz dedi ki:

    Tekkeköy hamzalı mahallesı nde evimiz. İstanbul da çalışıyorum.antepo lojistik lerde deneyimin var.her bölümde faaliyet kabılıyetm var.ister foklıft operatörü.şuan anterpo ve lojistik depolara insan kaynakları adı altınta taseronluk yapıoruz…

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Lojistik Köy Açılış Tarihi Belli Oldu başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Lojistik Köy Açılış Tarihi Belli Oldu ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ