24.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Lojistik Köy Projesinin İmar Planı İptal Edildi

  • 06 Haziran 2017
  • 0 YORUM
  • 1.639 KEZ OKUNDU
Lojistik Köy Projesinin İmar Planı İptal Edildi

Samsun 2. İdare Mahkemesi, Tekkeköy’deki Lojistik Köy projesinde Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı imar planlarını hukuka uygun bulmayarak oy birliği ile iptal etti.

Tekkeköy Aşağıçinik Mahallesinde inşaatı devam eden Lojistik Köy projesinin iptali için köylülerin açtığı davada mahkeme oy birliği ile iptal kararı verdi. Daha önce köylülerin başvurusunu reddeden Samsun 2. İdare Mahkemesi, köylülerin Danıştay’a yaptıkları başvuru sonrası mahkemenin yerel mahkemenin kararını bozma hükmünden sonra dosyayı yeniden değerlendirdi, Lojistik Köy projesinin imar planlarını iptal etti.

Samsun İkinci İdare Mahkemesi Başkanı Fuat Küçük, Üye Ahmet Kılıç, Üye İhsan Yılmaz tarafından oybirliği ile verilen iptal kararında, Danıştay’ın daha önce verdiği ara yürütmeyi durdurma kararı sonrası bilirkişi heyetinin hazırladığı rapordaki tespitlere yer verdi.

Mahkeme, Lojistik Köy’ün birinci derece tarım arazisi üzerine yapıldığı, tesisin inşa edilmesi için başka bir alan değerlendirilmediği, bölgede Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı destekli iyi tarım uygulamalarının yapıldığı, Büyükşehir Belediye Meclisi, bölge imar planlarının hukuka aykırı olduğu, işlemlerinin bütününde hukuka aykırılık tespit edildiği hükümlerine yer verdi.

Kaynak: Hedefhalk / Zekeriya FIRAT

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Lojistik Köy Projesinin İmar Planı İptal Edildi başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Lojistik Köy Projesinin İmar Planı İptal Edildi ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ