Tekkeköy Gündem

Merhabalar

Sevgili dostlar yazın hayatına merhabalar diyorum. Bendeniz bilgi ve deneyimlerimi, adı yeni ama mazisi eskilere dayanan Tekkeköy Gündem de paylaşacağım. Daha önce Tekkeköy Haber olarak yayınlanan sitemiz şimdi Tekkeköy Gündem ile yayın hayatına kaldığı yerden devam etmektedir.

Tekkeköy Gündem’de çevre, tarım ve hayvancılık konularında ağırlıklı olarak dilim döndüğünce bilgi ve deneyimlerimi siz değerli dostlarla paylaşmaya çalışacağım. Bilindiği üzere Dünya da olduğu gibi Türkiye’de de tarım ve hayvancılık gelişmiş ve gelişmekte olan bir husustur. Elbette, kuraklık,
kimyasal kirlenme, çevre ekosistemindeki bozulmalar, ozon tabakasının delinmesinden doğan sıcaklık yükselmesi gibi çevre olaylarının da tarım ve hayvancılığın üzerine etkileri yadsınamaz bir gerçektir. Tabi bu çevre olaylarının kontrol altına alınabileni ve alınamayanı vardır.

Genel olarak çevreyi kontrol altına alabildiğimiz ölçüde tarımda ve hayvancılıkta başarıyı yukarı doğru taşıyacaktır. Başarı merdivenlerden yukarı asla elleri cebinde çıkılmamıştır. Tarım ve hayvancılıkta başarıyı emek ve bilgiyi sentezleyerek yakalamak mümkündür. Bol bereketli kazançlar diliyorum.

Sağlıcakla kalın dostlar. Sloganımız neydi; temiz hava, temiz toprak, temiz çevre ve tertemiz bir gelecek için ORGANİK TARIM!

Emre UZUN
Organik Tarım Teknikeri