19.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Muhtarlar Gezi İçin Togar’a Teşekkür Ettiler

  • 07 Aralık 2017
  • 0 YORUM
  • 594 KEZ OKUNDU
Muhtarlar Gezi İçin Togar’a Teşekkür Ettiler

İki günlük tarih ve maneviyat yüklü Çanakkale ve Bursa gezisinden geri dönen Tekkeköy Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Ahmet Şahin ve muhtarlar Tekkeköy Belediye Başkanı Togar’ı ziyaret ederek gezi için teşekkür ettiler.

Muhtarların anlattıkları karşısında duygulanan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Çok önemli bir sosyal projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yaklaşık üç yıl önce hayata geçirdiğimiz ‘Tarihe ve destan yazılan topraklara yolculuk’ adlı gezi otobüsümüz vasıtasıyla vatandaşlarımızı ecdadımızın destan yazdığı topraklarla buluşturduk. Her yaştan genç yaşlı kadın erkek isteyen herkesi merak ettiği yerlerle buluşturmaya da devam ediyoruz. Özellikle Atalarımızın tarihin seyrini değiştirdiği ve Çanakkale geçilmez yazdırdığı mücadelenin yapıldığı toprakları herkesin gezip görmesi geleceğimiz ve tarihimizin öğrenilmesi noktasında farklı bir yere sahip. Bugüne kadar iki binin üzerindeki vatandaşımızı tur aracımız vasıtasıyla merak ettikleri şehirlerle ve özellikle Çanakkale ve Bura ile buluşturduk. Her Türk evladının gezip görmesi gereken yerlerin en başında gelen Çanakkale gezilerimiz ayrı bir yerde tutmak gerekiyor. En çetin şartlarda sürdürülen Çanakkale savaşında havada mermilerin çarpıştığı ve metrekareye 6 bin merminin düştüğü, derelerin kan aktığı birçok kahramanlık olaylarının yaşandığı yazıyla sözle anlatılamayacak bir yer. Mevziler arasındaki mesafenin neredeyse yok denecek kadar azaldığı ve ecdadımızın yüreğindeki iman kuvvetiyle mücadeleyi topla, tüfekle veya mermilerle değil, yürekten gelen Allah inancı ve vatan, millet aşkıyla kazandığını anlayabiliyoruz. Çanakkale, işte bu yüzden çok önemli. Herkes bu destanın yazıldığı toprakları gezip görmeli ve orada yaşananları rehberlerin ağzından dinlemeli. Bu hafta iki günlük Çanakkale ve Bursa’dan oluşan geziden dönen Muhtarlarımız bizim anlattıklarımızı bir bir içlerinde yaşamışlar. Geri döner dönmez bize gelip teşekkürlerini ilettiler. İşte bu ruhu birilerine yaşatabiliyor isek ne mutlu bize.” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Muhtarlar Gezi İçin Togar’a Teşekkür Ettiler başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Muhtarlar Gezi İçin Togar’a Teşekkür Ettiler ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ