23.05.2019 - Tekkeköy Gündem

OKA Çorum’da Toplandı

  • 28 Şubat 2018
  • 0 YORUM
  • 5.579 KEZ OKUNDU
OKA Çorum’da Toplandı

Samsun Valisi Osman Kaymak, Çorum’da düzenlenen (OKA) Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Şubat ayı toplantısına katıldı.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Şubat ayı toplantısı, OKA Dönem Başkanı Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman’ın başkanlığında ve Çorum Valisi Necmeddin Kılıç’ın ev sahipliğinde, Samsun Valisi Osman Kaymak, Amasya Valisi Dr. Osman Varol ve yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile Çorum’da gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan OKA Dönem Başkanı Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman, “Değerli Yönetim Kurulu Üyeleri ve Saygıdeğer Basın Mensupları, Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinden oluşan bölgemizde başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere yerel yönetimlerimiz, üniversitelerimiz, sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve diğer ilgili aktörlerin birbirleriyle işbirliğini geliştirerek bölgemizin gelişmesini sağlamak amacıyla çeşitli çalışmalar yürüten Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (OKA) 2018 yılı Şubat ayı Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirmek ve Kurumumuzun gündemindeki konuları görüşmek üzere toplanmış bulunuyoruz.

2018 yılı Ajansımızın bölgemizin potansiyelini harekete geçirmek için paydaşlarla ilişkilerin pekiştirildiği; aynı zamanda tanıtım faaliyetlerinin ve kurumsal ilişkilerin geliştirildiği bir yıl olmalıdır. Bu çalışma yılında Ajansın tanınırlığını, etkinliğini artırmak ve katılımcı politikaları pekiştirmek, Bölgemizin dışa açılmasını sağlamak ve potansiyelini harekete geçirmek üzere öncü faaliyetler yürütülecektir.

Bu toplantı vesilesiyle Yönetim Kurulu toplantımıza katılan Sayın Valilerimize, Belediye Başkanlarımıza, İl Genel Meclisi Başkanlarımıza ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarımıza katılım ve desteklerinden ötürü; ayrıca, ev sahipliğinden dolayı Çorum Valimiz ile Belediye Başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyor ve Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu toplantımızın bölgemiz için hayırlı olmasını ve başarılı çalışmalara vesile olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Toplantıya ayrıca, Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen ve diğer üyeler katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
OKA Çorum’da Toplandı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

OKA Çorum’da Toplandı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ