25.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Olimpiyat Oyunları Tekkeköy’de Sona Erdi

  • 30 Temmuz 2017
  • 0 YORUM
  • 321 KEZ OKUNDU
Olimpiyat Oyunları Tekkeköy’de Sona Erdi

23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları, Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonu’ndaki kapanış töreniyle sona erdi.

Altı kıtadan 97 ülkeyi, 3 bin 148 sporcu ve 5 binin üzerinde katılımcıyı bir araya getiren 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları, Tekkeköy’de gerçekleştirilen açılışın ardından yine Tekkeköy’de gerçekleştirilen kapanış töreniyle sona erdi.

Program ilk olarak ülke bayraklarının geçit töreniyle başladı. 97 ülkenin bayrağı sırayla geçti. Daha sonra olimpiyatlarda yaşanan olaylar dev ekranda gösterildi. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Uluslararası İşitme Engelliler Spor Komitesi (ICSD) Başkanı Valery Rukhledev, Vali Osman Kaymak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz protokol konuşmaları gerçekleştirdi.

Konuşmaların ardından 13 gündür Samsun’da olan ICSD bayrağı, Valery Rukhledev’e devredildi. Program halk oyunları gösterisi ve Murat Dalkılıç konseri ile sonlandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Olimpiyat Oyunları Tekkeköy’de Sona Erdi başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Olimpiyat Oyunları Tekkeköy’de Sona Erdi ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ