25.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Olimpiyatlar İçin 5 Binden Fazla Kişi Gelecek

  • 27 Haziran 2017
  • 0 YORUM
  • 242 KEZ OKUNDU
Olimpiyatlar İçin 5 Binden Fazla Kişi Gelecek

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç 18-30 Temmuz arasında yapılacak olan Samsun’un en büyük spor organizasyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Tarihin en geniş kapsamlı İşitme Engelliler Olimpiyatı Olacağını Vurgulayan Bakan Kılıç “Dünyanın dört bir yanından sporcular Olimpiyat şehrimiz Samsun’da mücadele edecek. 92 ülkeden sporcu ağırlayacak olan Samsun, Türk misafirperverliğini tüm dünyaya gösterecek. Türkiye’nin geniş birikiminden ve tecrübesinden faydalanarak düzenleyeceği bu dev organizasyon bütün dünyaya örnek olacak. Dünya sporu bu yaz Samsun’u konuşacak” dedi.

5 Bin Üzerinde Katılım

23. İşitme Engelliler Olimpiiyatları için 3 bin 104 sporcu akredite oldu. Katılacak sporcuların 2 bin 91’i erkek, bin 13’ü ise kadın sporcu. Sporcular haricinde ülkelerin kafilelerinde antrenör, tercüman, idareci gibi yetkililer de hesaplandığında, sayı 5 bin 130’a yükseliyor. Sofya’da 2013’te düzenlenen Deaflympics olimpiyatlarına 2 bin 700, 2014’te Sochi’de düzenlenen Kış Olimpiyatları’nda 2 bin 800 kişi katılmıştı.

20 branşta yarışacak 294 Türk sporcuda yarışmalarda mücadele edecek. 175’i erkek 119’u bayan olan Türk sporcular en çok karate branşında mücadele edecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Olimpiyatlar İçin 5 Binden Fazla Kişi Gelecek başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Olimpiyatlar İçin 5 Binden Fazla Kişi Gelecek ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ