21.05.2019 - Tekkeköy Gündem

2050 Yılında Nüfusun %70’i Şehirde Olacak

  • 28 Kasım 2016
  • 0 YORUM
  • 434 KEZ OKUNDU
2050 Yılında Nüfusun %70’i Şehirde Olacak

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK ) Genel Sekreteri Engin Işıltan’ın katılımıyla “Yeşil Binalar” konulu seminer düzenledi.

Güngeçtikçe betonlaşmanın artacağını, doğal kaynaklara olan ihtiyacın ve talebin artacağını belirten Işıltan, “Bugün dünya nüfusumuz 7 milyar. 2050 yılında 9 milyar olacağız. Nüfusun yüzde 70’i şehirlerde olacak. Dünyanın kendini yenileme kapasitesi sınırlı. Betonlaşma daha da artacak. Önlem almazsak bize yetmeyecek kaynaklar yüzünden birbirimizi yiyeceğiz. Bu yüzden öyle binalar yapmalıyız ki hem ekolojiye hem insanlara faydalı olmalı hem de bizden sonraki nesiller de orada rahatça yaşamalı.” ifadelerini kullandı.

Yeşil bina çalışmaları sırasında üniversiteler, sektör ve kamu kuruluşlarıyla iş birliği içinde olduklarını belirten Işıltan, aynı zamanda insanlığın ortak aklına, Türk yapı sektörünün dinamizmine, yatırımcıların ileri görüşlülüğüne ve genç meslektaşlarına güvendiklerini de sözlerine ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
2050 Yılında Nüfusun %70’i Şehirde Olacak başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

2050 Yılında Nüfusun %70’i Şehirde Olacak ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ