19.03.2019 - Tekkeköy Gündem

OMÜ’de 3 Yeni Fakülte Açılıyor

  • 08 Nisan 2016
  • 0 YORUM
  • 511 KEZ OKUNDU
OMÜ’de 3 Yeni Fakülte Açılıyor

Ondokuz Mayıs Üniversitesi bünyesinde 3 yeni fakültenin kurulması ile ilgili karar resmi gazete yayınlandı.

OMÜ’de üç yeni fakülte kurulmasına dair Bakanlar Kurulu kararı bugün (8 Nisan) Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Resmi Gazetede yayınlanan kararda Ondokuz Mayıs Üniversitesi bünyesinde Sağlık Bilimleri Fakültesi, Bafra İşletme Fakültesi, Çarşamba İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi kurulmasına Bakanlar Kurulu’nca kararlaştırıldığı belirtildi.

Yeni açılan fakülteler ile birlikte Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde bulunan fakülte sayısı 17’den 20’ye yükselmiş oldu. Hali hazırda Ondokuz Mayıs Üniversitesinde Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Tıp Fakültesi, Turizm Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi ve Ziraat Fakültesi bulunmakta.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
OMÜ’de 3 Yeni Fakülte Açılıyor başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

OMÜ’de 3 Yeni Fakülte Açılıyor ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ