25.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Oyun Alanları Sayısı 5 Kat Arttı

  • 22 Ağustos 2017
  • 0 YORUM
  • 171 KEZ OKUNDU
Oyun Alanları Sayısı 5 Kat Arttı

Tekeköy’de çocuk oyun alanları, spor alanları, park, bahçe ve yeşil alan sayısında ciddi artış sağlandı.

Hızla gelişen ve yapılan yeni konutlarla büyük bir değişim gerçekleştiren ilçede bu değişimle birlikte bazı çalışmaların yapılması gerekiyor. Bunlar arasında çocuk oyun alanları, spor alanları, park, bahçe ve yeşil alanlarda yer alıyor. Doğru planlamalar ile hem ilçenin daha yeniş kalmasını sağlamak hemde büyümenin önünü açmak mümkün. Yapılan çalışmalarla ilgili istatistikleri de açıklayan Başkan Togar ilçenin farklı alanlarında 28 adet içerisinde çocuk oyun alanı, kamelya ve spor aletleri olan park yaptıklarını açıkladı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Tekkeköy Belediye Başkanı hızlı yapılaşan ilçeler arasında Samsun’da ikinci sırada yer aldığını belirtti. Togar “Nüfusun artmasına paralel olarak yeni yerleşim yerleri ve yapıların oranı gün geçtikçe artıyor. Bu yapılaşma ile birlikte şehrin beton kente dönüşmesinin önüne geçmek için imar planlarında yeşil alan, park, çocuk oyun alanı gibi ayrılan adalarda gerekli çalışmaları anında yapıyoruz. Katlı apartmanların yapımı tamamlandığında insanların binalara yerleşmesiyle etrafında birçok gereksinim kendiliğinden ortaya çıkıyor. Özellikle bu katlı apartmanlarda yaşayan çocuklarımızın oynayacağı, vakit geçireceği ve ailelerinin günün yorgunluğunu atabileceği sosyal donatı alanları, parklar, bahçeler, yeşil alanlar, spor alanları kazandırma konusunda çok titiz çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Tekkeköy’ün beklentinin kat kat üstünde yapılaşma olduğuna dikkat çeken Tekkeköy Belediye Başkanı “İlçemizi modern bir şekilde büyütüp geliştirir iken aynı zamanda da nefes alacak alanlara yer veriyoruz. İlçemizde üç yıl içerisinde 28 yeni park ve çocuk oyun alanının yanında 40 bin fidanı toprakla buluşturarak şehrimizin tüm cadde ve sokaklarını yeşile bürüdük. Yeni açtığımız caddelerde sokaklarda yollardaki orta refüjlere ve kaldırımlara belli aralıklarla oksijen deposu ağaçlar dikerek ilçemizi yeşillendirdik. Ayrıca diktiğimiz rengarenk çiçekler ve süs bitkilerimiz ile Tekkeköy’ümüzün çehresini renklendirdik.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Oyun Alanları Sayısı 5 Kat Arttı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Oyun Alanları Sayısı 5 Kat Arttı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ