18.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Özel Çocuklara Özel Eğitim Uygulama Merkezi

  • 22 Haziran 2016
  • 0 YORUM
  • 487 KEZ OKUNDU
Özel Çocuklara Özel Eğitim Uygulama Merkezi

Çarşamba ilçesi Kirazbucağı Mahallesi’nde Milli Eğitim Bakanlığının kullanım hakkına sahip olduğu mülkiyeti Maliye Hazinesindeki araziye Çarşamba Belediyesi tarafından 12 derslikli ve 6 atölyeli “Özel Eğitim Uygulama Merkezi Okulu’ inşaatı için Samsun Valiliğinde protokol düzenlendi.

Gerçekleştirilecek olan proje ile ilgili bilgiler veren Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN, “Çarşamba ilçemizde ilkokul ve ortaokul bünyemizde yaklaşık 62 öğrenci ile devam ettiğimiz bir özel eğitim süreci var. Bunu daha modern halde uygulayabilmek için hem özel yetişmiş öğretmenlerimiz, hem de özel öğretim programlarıyla ve mekanlarda daha verimli bir eğitim için belediyemiz ile beraber bir protokol imzalayacağız. Bu eğitim duyarlılığından dolayı Çarşamba Belediyemize çok teşekkür ediyorum. İnşaat edilecek okulumuz 12 derslik ve 6 atölyeden oluşmaktadır. Bu okulumuz sadece 62 öğrenci değil toplam 200 öğrenciye kadar eğitim ve öğretim verebilecek bir okul olacaktır.” dedi.

Çarşamba’ya böyle bir değer kattıklarından dolayı mutluluğunu belirten Belediye Başkanı Hüseyin DÜNDAR yaptığı konuşmasında, “Biz şehrimiz için, Çarşambamız için çok anlamlı bir protokolün imza töreninde bulunduğumuzun memnuniyetini ifade etmek istiyorum. Bu projeyi ilk gündeme getirdiğimiz tarihten itibaren çok kısa süre içerisinde bu aşamaya getirdik. Bu gün de protokolünü imzaladıktan sonra bir yıl gibi çok kısa bir süre içerisinde yapımına başlayıp, inşaatını tamamlayacağız. Bizim bu okulumuz 200 ve 200’ün üzerinde öğrenciye hizmet verecektir. Bu Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin ilimize, ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN protokol imza töreninde yaptığı konuşmasında, “Bu gün çok önemli bir protokolü imzalamak üzere buradayız. Eğitim kaçınılmaz bir şekilde doğumdan ölüme kadar, insanın mutlak suretle içinde olduğu bir alan olmalıdır. Özel eğitim adı üzerinde biraz daha özelliği olan özel yetişmiş öğretmenlerin eğittiği ve özel eğitime muhtaç çocukların bir araya getirdiği bir ortamdır. Türkiye’de sosyal devlet olmanın farkına son 10-15 yıl içerisinde varmaya başladık. Bu yıllar içerisinde çok ciddi mesafeler aldık. Samsun olarak da biz hem eğitime, hem de özel eğitime çok ciddi çaba sarf ediyoruz. Özel eğitime muhtaç olan çocukların aileleri eğer kamu görevlileri ise Samsun’a gelmek istiyorlar. Çünkü Samsun’daki, imkanlar çevre illere göre daha iyi, daha gelişmiş durumdadır.

Eğitime yapılan gayret ve çaba asla karşılıksız kalmaz. Ayrıca biz eğitime yapılan çabayı birinci görev addediyoruz. Benim hayat düsturum, dünyada üç şey var, ‘Eğitim, eğitim ve yine eğitim’ diyen bir insanım. Eğer insanları eğitirsek sorunların yüzde doksanı, doksan beşi ve hatta tamamına yakını ortadan kalkar. İnsanları iyi eğitirsek işsizlik sorunu da ortadan kalkar. Eğitime kim ne kadar katkı sağlıyorsa onların başımızın üzerinde yeri var. Samsunumuzun ve ülkemizin daha fazla eğitime ihtiyacı var. İnşallah bunu el birliği ile gidereceğiz. Gerek eğitim, gerekse özel eğitimle ilgili kim ne çaba serf ediyorsa herkese şükranlarımı sunuyorum. Bu anlamda yeni katılımcıları protokol yapmak üzere valiliğimize bekliyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Özel Çocuklara Özel Eğitim Uygulama Merkezi başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Özel Çocuklara Özel Eğitim Uygulama Merkezi ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ