24.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Özel Misafirler Tekkeköy Belediyesini Ziyaret Etti

  • 24 Mart 2016
  • 0 YORUM
  • 333 KEZ OKUNDU
Özel Misafirler Tekkeköy Belediyesini Ziyaret Etti

Down Sendromlu çocuklar aileleri ve uzman eğiticilerden oluşan heyet, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ı ziyaret etti. Ziyaret esnasında Tekkeköy Belediye Başkanını ziyarete gelmiş olan Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin’de gelen misafirlerle sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yapılan ziyarette konuşma yapan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar “Dünyada yaşayan bir çok engelli insanın var olduğunu, toplumların bu bilinç ile engellilere daha çok duyarlı olması amacıyla özel günler ilan edildiğini hatırlattı. İnsanlarımızın şunu hiçbir zaman unutmamaları gerekir aslında hepimiz birer engelli adayıyız. Bu bilinçle engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırarak, onlara yardımcı olarak yarında aynı durumun bizim ya da yakınlarımızın da başına gelebileceğini düşünerek hareket etmemiz gerekmektedir. Down sendromlu herkes, farklı derecelerde öğrenme güçlüğüne sahiptir. Bazı fiziksel özellikler down sendromlular arasında yaygındır ve onlar bazı tıbbi problemlere yatkın olabilirler. Fakat unutulmaması gereken şey down sendromlularının her biri bireyseldir, onların kim olduğunu onların kendi güçlü ve zayıf yönleri ve kişisel davranışları belirler. Down sendromlu çocukların başta eğitimlerinin etkin bir şekilde gerçekleştirilmesi olmak üzere yaşam düzeylerinin geliştirilmesi yönünde adımlar atılması gerekir, son kırk yılda gerçekleşen gelişimci ve kapsayıcı tutuma rağmen, birçok ülkede Down sendromlu bireyler hala ayrımcılık ve önyargı ile karşı karşıya kalıyor. Oysa Down sendromlu bireylerin sosyal hayatta tüm insanlarla beraber, izole edilmeden yaşamaları büyük önem taşıyor. Dünya Down Sendromu Günü gibi farkındalık yaratacak organizasyonlar, tüm toplumun kapsamlı bir bakış açısı ile Down Sendromu hakkında bilgilendirilmesine olanak sağlıyor.” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Özel Misafirler Tekkeköy Belediyesini Ziyaret Etti başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Özel Misafirler Tekkeköy Belediyesini Ziyaret Etti ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ