24.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Panorama 1919 Müzesi Çalışmaları Devam Ediyor

  • 16 Nisan 2016
  • 0 YORUM
  • 304 KEZ OKUNDU
Panorama 1919 Müzesi Çalışmaları Devam Ediyor

Panorama 1919 Müzesi’nde çalışmalar son sürat devam ediyor.Panorama 1919 Müzesi, Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı olarak kabul edilen 19 Mayıs 1919 gününü 3 boyutlu olarak anlatacak. Her fırsatta çalışmaları yerinde inceleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ müzenin 19 Mayıs’a yetiştirilmesi için çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirtti.

Müzenin Samsun’un değerine daha da değer katacağını söyleyen Başkan Yılmaz, “Bu eser şehrimize önemli bir değer katacak. Kentin tanıtımı noktasında olumlu etkileri olacak. Kurtuluş gününü ve o dönem yaşananları İstiklal uğruna toprağa düşen kahramanlarımızın verdiği mücadelenin anlatılacağı müzemiz, maddi mirasımızın yanı sıra manevi mirasımızı da gelecek nesillere taşıyacak çok önemli bir eser olacak. İnşallah 19 Mayıs gününe müzemizi yetiştirip o tarihi günü burada Samsun halkımızla buluşturmayı planlıyoruz.Kubbe içerisine yapılan 3 boyutlu resim, ziyaretçilere uçsuz bucaksız bir gök kubbe altında olduğu izlenimini verecek. O resim ile müze, ziyaretçileri içine alarak 1919 gününe götürecek” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Panorama 1919 Müzesi Çalışmaları Devam Ediyor başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Panorama 1919 Müzesi Çalışmaları Devam Ediyor ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ