24.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Şahin “19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlu Olsun”

  • 19 Ekim 2016
  • 0 YORUM
  • 380 KEZ OKUNDU
Şahin “19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlu Olsun”

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Öztürk ve yönetim kurulu üyelerini valilik toplantı salonunda kabul etti.

“19 Ekim Muhtarlar Günü” dolayısıyla kabulde konuşma yapan Samsun Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Öztürk, ’19 Ekim Muhtarlar Günü’ dolayısıyla bizleri kabul ettiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Sayın Valim biz mahallelerde sizleri temsil ettiğimiz için elimizden geldiği kadar, bağlı bulunduğumuz belediyelerimize ve Valiliğimize son derece duyarlı hareket ediyoruz. ’19 Ekim Muhtarlar Günü’nü bizleri armağan eden Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Vali İbrahim Şahin yaptığı konuşmasında, “Ben öncelikle yakın zamanda kaybettiğimiz Fatih Mahallesi Muhtarı Yaşar Keklik’i rahmetle anıyorum. Ailesine başsağlığı diliyorum. Mahallesinde ve çevresinde çok sevilen bir muhtardı. Onun vefatı bizleri üzdü. 15 Temmuz’da Türkiye zor bir süreçten geçti. Bu hain darbe girişimini, Türkiye’yi savaşamaz hale getirme girişimi diye nitelendiriyorum. Darbe girişimi başarılı olsaydı emellerine ulaşacaklardı. Onun için Allah bizi korudu. Sayın Cumhurbaşkanımızın tutumu, halkı sokağa davet etmesi çok önemli bir çağrıydı. Türkiye çok tehlikeli bir dönüm noktasından çevrilmiş oldu. Burada kadın muhtarlarımız var. Biz Samsun olarak şanslıyız. Muhtarlık müessesesi Sayın Cumhurbaşkanımızın gündeminde olması ve muhtarlarla külliyede toplantı yapması ayrı bir güzelliktir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla, İçişleri Bakanlığı’mızın bize gönderdiği yazıyla ‘19 Ekim Muhtarlar Günü’ ilan edildi. Muhtarlık köklü bir müessese 1839’lara dayanıyor. Büyükşehir yasası çıktıktan sonra köy muhtarları mahalle muhtarlıklarına dönüştü. Samsun’da muhtarlar arasında çok güzel bir dayanışma var. Kadın muhtarlarımızın olması ayrı bir güzellik katıyor. Sizleri etkinliklerde, açılışlarda her zaman görüyorum. Bizleri yalnız bırakmadığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Sizleri içimizden biri ve valiliğimizin bir elemanı olarak görüyorum. Bugünü armağan eden Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza ve İçişleri Bakanımıza teşekkür ediyorum. ’19 Ekim Muhtarlar Günü’nüzü kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Vali İbrahim Şahin muhtarla sohbet ederek, mahallelerini ilgilendiren konular ve sorunlar hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Şahin “19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlu Olsun” başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Şahin “19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlu Olsun” ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ