Tekkeköy Gündem

Samkart Başvuru ve Güncelleme Nerede Yapılır

Samsun’da ulaşım için kullanılan kart olan Samkart başvuru merkezi taşındı. Cumhuriyet Meydanı Konak Alt Geçidi’ne hizmet vermekte olan başvuru merkezi yeni yerinde hizmet vermeye başladı.

Samsun Samkart Nasıl Çıkarılır?

Toplu taşıma araçlarında kullanmak için satış noktalarından Samkart alabilirsiniz. İndirimli kart alıp, samkart öğrenci ücreti ve diğer indirimli ücretlerden yararlanmak için başvuru merkezine gitmeniz gerekmektedir.

Samsun Samkart Başvuru Merkezi Nerede?

İndirimli Samkart almak veya Samkart’ınızı güncellemek için Samsun subaşı yer altı çarşındaki başvuru merkezine gitmelisiniz. Subaşı yeraltı çarşısı adres: Kale Mahallesi, Gaziler Meydanı No:1, İlkadım Samsun

Samkart Çıkartmak İçin Gerekli Belgeler

Samkart çıkartabilmek için bir adet fotoğraf, nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi ve indirim için yararlanacağınız belgenin aslı ve fotokopisi (öğrenci belgesi, öğretmen kimliği vb.) ile başvuru yapmanız gerekir. Başvuru sırasında kart ücreti alınmaktadır.

Samkart Nerede Güncellenir?

Güncelleme veya ilk alım üzerinden bir yıl geçtikten sonra kartın güncellenmesi gerekmektedir. Aksi taktirde yapmış olduğunuz kullanımlarda tam ücret alır. Samkart dolumu için kullanılan cihazlarda kart güncelleme işlemi yapılmıyor. Samkartınızı güncellemek ve tekrar indirimli kullanmak için Subaşında yer alan yer altı çarşısına gitmelisiniz. Kart güncelleme işlemi için 5 TL ücret alınmaktadır.

Tekkeköy Gündem