20.02.2019 - Tekkeköy Gündem

Samsun Hayvancılık Yatırım Destekleri Başvuruları Başladı

  • 11 Ocak 2017
  • 0 YORUM
  • 738 KEZ OKUNDU
Samsun Hayvancılık Yatırım Destekleri Başvuruları Başladı

Tekkeköy’ün ve Samsun’un da içinde bulunduğu “2017 Yılı DOKAP Kapsamındaki İllerde Hayvancılık Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Proje Uygulama Rehberi” yayımlandı.

Samsun’un da içerisinde yer aldığı DOKAP (Doğu Karadeniz Projesi) 2017 dilimi kapsamında yapılacak desteklerin konuları, hibe oranları, başvuru şart ve tarihleri belli oldu.

Destekleme Konuları ve Hibe Oranları

Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) kapsamındaki illerde mevcut damızlık sığır ve damızlık koyun- keçi işletmelerinin yeni ahır/ağıl yapımı inşaat yatırımlarına % 50 hibe desteği uygulanacak.

Ahır/ ağıl tadilat yatırımları ve damızlık erkek (boğa, koç, teke) materyal temini yatırımları için 2017 yılında başvuru alınmayacaktır.

Samsun Hayvancılık Hibe Programına Kimler Başvuru Yapabilir

Başvuru tarihinden en az bir yıl önce Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Türkvet veri tabanına veya Koyun Keçi Kayıt Sistemine kayıtlı olan ve başvuru tarihinde ise en az 10 en fazla 49 baş anaç sığır veya en az 100 en fazla 200 baş anaç koyun-keçiye sahip olan gerçek ve tüzel kişiler başvurabilir.

Hayvancılık yatırımları için başvurular 31.03.2017 tarihinde sona erecek. Destek programına katılmak isteyen yatırımcılar Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde gerekli bilgileri öğrenebilecek ve başvuru işlemini gerçekleştirebilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Samsun Hayvancılık Yatırım Destekleri Başvuruları Başladı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Samsun Hayvancılık Yatırım Destekleri Başvuruları Başladı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ