18.04.2019 - Tekkeköy Gündem

Samsun Opera ve Balesi Sahne Sezonunu Bir Kafkasya Masalı ‘Nart Ateşi’ ile Açtı

  • 04 Ekim 2016
  • 0 YORUM
  • 451 KEZ OKUNDU
Samsun Opera ve Balesi Sahne Sezonunu Bir Kafkasya Masalı ‘Nart Ateşi’ ile Açtı

Samsun valisi İbrahim Şahin, Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen bir Kafkasya masalı ‘Nart Ateşi’ gösterisini izledi.

Atatürk Kültür Merkezi’nde Vali İbrahim Şahin’in katılımıyla Samsun Devlet Opera ve Balesi, sanat sezonunu bir Kafkasya masalı ‘Nart Ateşi’ ile açtı.

152 yıllık bir Çerkez serüveni ve Çerkezlerin ruhlarındaki diriliş hikayesi, nartların destanı ve nart kahramanları Setenay Guaşe ve Sowsirika’nun şarkı ve danslarıyla sürgün yıllarının aktarıldığı gösteri, Vali İbrahim Şahin ve davetliler tarafından beğeniyle izlendi.

Ayşe Ceylan tarafından yazılan ve yönetilen trajedi, gözyaşı ve ağıtlarla dolu 101 yıllık hikayede, sürgün sonrası diasporada yaşayan nartların torunları olan Çerkezlerin kendilerine yepyeni bir yaşan kurma çabaları ve hayallerinin sahnelendiği gösteri seyirciler tarafından büyük alkış aldı.

Devlet Opera ve Balesi’nin sanat sezonu açılışına ayrıca, Vali Yardımcısı Faruk Necmi Kurt ve Eşi, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Devlet Opera ve Balesi Müdür ve Sanat Yönetmeni Mehmet Ortaç ve çok sayıda davetli katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Samsun Opera ve Balesi Sahne Sezonunu Bir Kafkasya Masalı ‘Nart Ateşi’ ile Açtı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Samsun Opera ve Balesi Sahne Sezonunu Bir Kafkasya Masalı ‘Nart Ateşi’ ile Açtı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ