25.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Samsun Rusya Arası 40 Dakika

  • 11 Mayıs 2017
  • 0 YORUM
  • 387 KEZ OKUNDU
Samsun Rusya Arası 40 Dakika

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Samsun’un önde gelen iş adamlarının katılımı ile her ay gerçekleşen kahvaltıda Rusya uçuşları ile ilgili önemli bilgiler paylaşıldı.

Samsun ile Rusya arasının 40 dakikaya ineceği uçak seferleri ile ilgili bilgiler paylaşan Yusuf Ziya Yılmaz “Rusya’dan ayın 13’ünde başlayacak olan seferler ile ilgili gönderdiğimiz tanıtım toplantısı yapan ekip Samsun’a geldi. Cumartesi günü Krasnodar’dan Samsun’a ilk uçak geliyor. Bu 52 yolcu kapasiteli bir uçak. Rusline havayolu şirketi bu uçağı tercih etti. Bundan sonraki her Cumartesi bu seferler olacak. Uçuş süresi 40 dakika sürecek. Arkadaşlarımız, 1 haftadır Rusya’da tanıtım günleri etkinlikleri yapıyorlar. Ruslar adına iş kolay. Onların vize sorunu yok. Oradan uçağın dolu gelmesini sağlamak pek güç gözükmüyor.” ifadelerini kullandı.

Giden uçaklarda yolcu sıkıntısı çekebileceğine dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı “Rusya’ya dönecek uçakta ise biz daha önceden girişimlerde bulunmasak uçak doldurulamaz gibi geliyor bana. Bu konuda sadece bu uçağa destek olmak ve yaşatmak için bünyenizdeki çalışanları Krasnodar’a gönderebilirsiniz. ‘Git, orada nasıl pazarlar var incele gel’ diyebilirsiniz. Krasnodar-Samsun seferleri haftada 1 kez olacak diye oraya giden insanların 1 hafta boyunca orada kalmak zorunda olduğu düşünülmesin. Krasnodar’dan İstanbul’a her gün uçak seferleri var. İstanbul üzerinden de Samsun’a dönebilirler. Bu uçuşlar haftada 2 gün olarak planlanıyordu. Ramazan ayının araya girmesi ve havaalanının akıbeti ilgili olayları gözlemek için şu anda haftada 1 uçuş olsun istediler” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Samsun Rusya Arası 40 Dakika başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Samsun Rusya Arası 40 Dakika ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ