26.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Samsun Tanıtım Günleri Açılış Töreni Yapıldı

  • 21 Ekim 2016
  • 0 YORUM
  • 499 KEZ OKUNDU
Samsun Tanıtım Günleri Açılış Töreni Yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve beraberinde Vali İbrahim Şahin ile birlikte, İstanbul Maltepe Sahil Miting alanında Samsun Dernekler Federasyonu (SADEF) tarafından düzenlenen 9. Samsun Tanıtım Günleri açılış törenine katıldı.

Açılış öncesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı bir gösteri sundu.

Gösterinin ardından Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç, Vali İbrahim Şahin ve protokol üyelerinin katılımıyla, 9. Samsun Tanıtım Günleri açılış kurdelası kesildi.

Vali İbrahim Şahin yaptığı konuşmasında, “Samsun Dernekler Federasyonu’nun düzenlediği 9. Samsun Tanıtım Günleri’nde sizlerle birlikte olmaktan, bu atmosferi hemşehrilerimizle paylaşmaktan büyük bir memnuniyet duyuyor sizleri sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Samsun’umuzun yerel televizyonu Haber Aks Tv’nin de buradan canlı yayın yapması çok güzel tüm ekibe teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kurdele kesiminden sonra Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç yaptığı konuşmasında, “Bu yıl 9. sunu düzenlediğimiz geleneksel Samsun Tanıtım Günlerine hepiniz hoş geldiniz. SADEF’in her organizasyonunda olduğu gibi inşallah bu organizasyonunda da tüm farklı branşlarda, farklı iş alanlarında farklı siyasi partiler altında çalışan siyasileri bir araya getirerek Samsun’umuz için, Samsun’un geleceği için ve Samsun’a nasıl bir katkı verilebilir noktasında bir araya gelerek istişarelerde bulundukları bir birine destek oldukları bir platform olarak inşallah burada bir araya gelecekler. Bizim her zaman söylediğimiz bir sözümüz var. Diyoruz ki ‘nerede olursanız olun Samsun’u unutmayın’ Şehrimizin en önemli markası olan Samsunsporumuzu unutmayalım. Stadımız bitme noktasına geldi. Özellikle buradan seyircilerimize sesleniyorum. Bu stadı dolduralım, çünkü dolduracak olduğunuz statta motivasyon en üst seviyede olacak. Aynı zamanda oradaki gelirle de takım kendini maddi açıdan döndürme imkanı sağlayacak. Tabi herkes elini taşın altına koyacağına inanıyorum. Hepinize sevgi ve saygılar sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Üç gün sürecek Samsun Tanıtım Günleri’nde stantlarda sunumlar gerçekleştirilecek. Etkinlikte, tüm Türkiye’ye mal olmuş Samsunlu Türk halk müziğinin efsane sanatçısı Yıldıray Çınar, Samsunlu cihan pehlivanı Yaşar Doğu, Samsunlu Neyzen Tevfik, Samsunlu Türk hukukçusu ve siyasetçisi Ali Fuat Başgil için ‘Samsun Değerlerini Anıyor’ isimli özel bir anma programı düzenlenecek.

Maltepe Sahil alanı standlarında Samsun’a ait yöresel giyecekler, yiyecekler ve hediyelik eşyalar beğeniye sunulacak.

9.‘Samsun Tanıtım Günleri’ne ayrıca, Samsun Milletvekilleri Çiğdem Karaaslan, Erhan Usta, 22 ve 23. Dönem Milletvekili Ahmet Yeni, 25. Dönem Milletvekili Hüseyin Edis, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Dernekler Federasyonu (SADEF) Başkanı Yıldıray Baş, İlçe Belediye Başkanları, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve çok sayıda Samsun’lu katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Samsun Tanıtım Günleri Açılış Töreni Yapıldı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Samsun Tanıtım Günleri Açılış Töreni Yapıldı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ