24.04.2019 - Tekkeköy Gündem

Samsun Tekkeköy Bayrak Tepe

Tekkeköy Gündem tarafından hazırlanan bu yazı içerisinde yer alan ana başlıklar;

 • Samsun Tekkeköy Bayrak Tepe Sosyal İmkanları
 • Tekkeköy Bayrak Tepeye Nasıl Gidilir?
 • Samsun Bayrak Tepe Giriş Ücretleri
 • Samsun Bayrak Tepe Ne Zaman Yapıldı?
 • Tekkeköy Gezilecek Yerler

Samsun’un en güzel göründüğü yer olarak nitelendirilen doğa iç içe piknik yapabileceğiniz ve eşsiz manzarası ile vakit geçirebileceğiniz yerdir.

Bayraktepe Tabiat Parkı 2015 yılında Milli Parklar Kanunu kapsamında koruma kapsamı altına alınarak Bakanlık tarafından tabiat parkı ilan edilmiştir. Bayrak Tepe, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü koruması altındadır. Parkın işletmeciliği 2016 yılından itibaren beş yıl süre ile Samsun Büyükşehir Belediyesine devredilmiştir.

132 Ha alana sahip Tabiat Parkında bulunan orman içi yollarda doğa yürüyüşü ve bisiklet gezisi yapılabilmektedir. Ayrıca günübirlik kullanım alanında piknik yapılabilmektedir.

Samsun Tekkeköy Bayrak Tepe

Samsun Tekkeköy Bayrak Tepe Sosyal İmkanlar

Doğa ile iç içe vakit geçirebileceğiniz alan içerisinde özenle hazırlanmış piknik alanları, çeşmeler, doğal taşlardan yollar, yapay şelale ve yapay dere bulunmaktadır. Otopark için gerekli alanların mevcut olduğu alanda, çocukların eğlenerek vakit geçirebilecekleri parklar ve aileler için üstü kapalı kamelyalar bulunmaktadır. Su, lavabo ve mesvid için de ayrı bir alan mevcuttur. Genel bir kafeterya gibi pek çok şeyi içerisinde bulunduran hatta ağaçların arasında doğa ile uyum içinde oldukça hoş bir restoran da bulunmaktadır.

Tekkeköy Bayrak Tepe Nasıl Gidilir?

Samsun Bayrak Tepe Nerede – Bayrak Tepe girişi Samsun Ordu karayolunun 5. kilometresinde, Petrol Ofisi dolum tesislerinin karşısında yer almaktadır.

(Samsun’dan gelenler için) Dolum tesisleri önünde bulunan köprüye çıkmadan yan yoldan devam etmelisiniz. Daha sonra benzin istasyonunun bitişiğindeki yol ayrımından sağa dönerek gidebilirsiniz.

(Tekkeköy’den gelenler için) Dolum tesisleri önünde bulunan köprüye çıkmadan yan yoldan devam etmeli ve kavşaktan dönmelisiniz. Döndükten sonra yaklaşık 30 – 40 metre ileride bulunan benzin istasyonunun bitişiğindeki yol ayrımından sağa dönerek gidebilirsiniz.

Yolun kenarında bulunan büyük Türk bayrağı bu yol ayrımının kenarında bulunmaktadır. Yol boyu devam ettikten bir süre sonra piknik alanına ve bayrak tepe yoluna ulaşacaksınız.

Tekkeköy piknik alanı bayrak tepeye ulaşım için herhangi bir toplu taşıma aracı bulunmamaktadır. Samsun’dan ve

Samsun Bayrak Tepe Giriş Ücretleri

Büyükşehir belediyesi tarafından yapılan çalışmaların ardından işletmesini yürüten büyükşehir belediyesi tarafından giriş ücreti alınmaktadır. Kişi başı giriş ücreti 3 TL, otomobil giriş ücreti 9 TL’dir. Tur ziyaretleri için giriş ücretleri değişmektedir.

Samsun Bayrak Tepe Ne Zaman Yapıldı?

Bayrak Tepe ilk olarak belde belediyesi olan Kutlukent tarafından yapılmış ve 2007 senesinde kullanıma açılmıştır. Belde belediyesinin kapanmasının ardından Tekkeköy belediyesi tarafından dönem dönem çeşitli restorasyon ve tadilatlardan geçirilmiştir. Son olarak da Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 2016 yılında şuan ki halini almıştır.

Tekkeköy Gezilecek Yerler

Tekkeköy’de Bayrak Tepe gibi bir çok gezilmesi ve görülmesi gereken yer bulunmaktadır. Diğer önemli yerleri görmek için Tekkeköy Gezilecek Yerler sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfa Tekkeköy’ün en güncel internet sitesi olan Tekkeköy Gündem tarafından bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Alt kısımda bulunan alandan yapacağınız yorumlarla Bayrak Tepe hakkındaki yorumlarınızı belirtebilir ve yer alan bilgilere katkılar sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Kahraman dedi ki:

  Giris ucreti alinmasi samsunda turizmi öldürür. Samsunda bircok yer ucretli ve bakimsız. Belediyenin hizmeti para ile yapması hoş degil. Ayni zamanda garip. Sokaklar bile park ucretli.

 2. Orhan dedi ki:

  Zirveye ulaşma konusunda tedirginlikler yaşadık.
  Piknik alanı ile zirve arasındaki yolda en azından mesafe levhası konması iyi olur.
  40 dakika yürüdük.. Sonra geri döndük. Belki 2 dakika daha yürüsek hedefe ulaşacaktık.
  Her 5 dakikada bir az kalmıştır diyerek yürüdük..
  Maalesef geri döndük.
  Lütfen ilgililerden ricamızdır. Çok güzel bu mekanlara mesafe ile ilgili bilgilendirici levha koyunuz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Samsun Tekkeköy Bayrak Tepe başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Samsun Tekkeköy Bayrak Tepe ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.