22.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Samsun Teknopark 2 Milyon TL İhracat Yaptı

  • 02 Haziran 2016
  • 0 YORUM
  • 366 KEZ OKUNDU
Samsun Teknopark 2 Milyon TL İhracat Yaptı

Samsun Teknopark A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Fehmi Yazıcı Kalıp Tasarım eğitim Merkezi Projesi tanıtım toplantısında Samsun Teknopark ile ilgili bilgiler paylaştı.

Samsun Teknoparkta 49 firmanın faaliyet gösterdiğini belirten Yazıcı bu firmaların 11 tanesinin akademisyen firması olduğunu ifade ederek, “Bugün 49 firma faaliyet gösteriyor. Bunlardan 11 tanesi akademisyen firması. Çalışan sayısı 113 ve bunlar Ar-Ge elemanı. 49 firmanın hepsinin ar-ge geliri 3milyon TL civarında. Ar-Ge hariç geliri 38 milyon TL. 49 firmanın yurt dışına ihracatları 2 milyon dolar.” ifadelerini kullandı.

Samsun Teknopark’ı geliştirerek daha aktif olarak kullanmak için çalışmalar yaptıklarını belirten Prof. Dr. Fehmi Yazıcı Engiz’de kurmayı planladıkları yeni teknopark binalrıyla özellikle ağır sanayinin Ar-Ge’si, Uzay savunma sanayinin Ar-Ge’si birde medikal cihazlar kümelenmesi ile ilgili bütün Ar-Ge tasarım orda gerçekleştirilmesini istediklerini belirtti. Yazıcı “Şu anda daha önceden başlattığımız Engiz’de tütün depolarının olduğu alanı orda 85 dönümlük alanın teknoloji geliştirme bölgesine ek olarak tahsis edilmesi için uzun zamandan beri çalıyorduk. Geçtiğimiz hafta itibariyle o dosyamızı da bitirdik Ankara’ya teslim ettik. Bir aksilik olmazsa bu yazın 85 dönümlük bir alan kazanacağız. Bizim amacımız buradaki teknoparka ilave olarak özellikle ağır sanayinin Ar-Ge’si, Uzay savunma sanayinin Ar-Ge’si birde medikal cihazlar kümelenmesi ile ilgili bütün Ar-Ge tasarım orda gerçekleştirilmesini istiyoruz. Çünkü orda 7-8 tane kapalı her biri biner metre karelik alanlarımız var. Ekstradan orda bina yapamaya, zaman kaybına gerek yok. Gerçekten o zaman teknopark büyüyecek, gerçek konumuna gelecek” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Samsun Teknopark 2 Milyon TL İhracat Yaptı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Samsun Teknopark 2 Milyon TL İhracat Yaptı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ