25.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Samsun TEKNOPARK’tan Hem İş Hem Eğitim Fırsatı

  • 31 Mayıs 2016
  • 0 YORUM
  • 526 KEZ OKUNDU
Samsun TEKNOPARK’tan Hem İş Hem Eğitim Fırsatı

Samsun Teknopar (Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş) tarafın Sektörel Yatırım Alanlarında İstihdamın Desteklenmesi hibe çağrısı kapsamında yürüttüğü Kalıp Tasarım eğitim Merkezi Projesi’nin (KATEM) açılış toplantısı düzenlenen etkinlikle gerçekleştirildi.

Proje açılış toplantısında Proje koordinatörü ve Samsun Teknopark Genel Müdür Vekili Ercan Gökgöz Kalıp Tasarımı Eğitim Merkezi Projesi üzerine katılımcılara bilgi vererek, Samsun’da meslek ve iş sahibi olmak isteyen 60 gence kalıpçılık eğitimi vererek iş bulma imkânı vereceklerini ifade etti.

Projelerinin Avrupa Birliği ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İnsan Kaynaklarımın Geliştirilmesi Program Otoritesi (İKG PRO) tarafından desteklendiğini ifade eden Gökgöz, Yapılacak olan proje kapsamında Samsun’da 17-29 yaş arasında en az endüstri meslek lisesi mezunu 60 gence kalıpçılık tasarımı üzerine eğitim verileceğini belirterek, “Projeye katılacak kursiyerlerin en az endüstri meslek lisesi mezunu ve 17-29 yaş arasında olmaları sartı bulunuyor. Katılımcılara verilecek eğitimlerin ardından projeye katılan gençler kalıpçılık konusunda yetiştirilip sektöre kazandırılacaklar. Projeye dahil olmak isteyenler www.katem.org adresinden başvuruda bulunabilecek.

Gerçekleştirilen toplantıya Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Hüseyin Akan, Samsun Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Yazıcı ve çok sayıda davetli katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Samsun TEKNOPARK’tan Hem İş Hem Eğitim Fırsatı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Samsun TEKNOPARK’tan Hem İş Hem Eğitim Fırsatı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ