26.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Samsun Ticaret Borsası’nın Girişimi ile Profesyonel Eğitim Veriliyor

  • 12 Kasım 2016
  • 0 YORUM
  • 398 KEZ OKUNDU
Samsun Ticaret Borsası’nın Girişimi ile Profesyonel Eğitim Veriliyor

Çağdaş Hizmet için Çağdaş Eğitim

Samsun Ticaret Borsası’nın stratejik planı gereğince personelin günümüz şartlarına uygun daha kaliteli ve Dünya standartlarında hizmet vermesi için aralarında Ticaret ve Sanayi Odası personelinin de bulunduğu çalışanlara konusunda uzman eğitmenler tarafından seminer düzenlendi.

Samsun’da Ticaret Borsası’nın önderliğinde gerçekleştirilen ve Atakum’ da düzenlenen seminere yaklaşık 50 kişi katıldı. Samsun Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ahmet Ali Yazıcı, Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Süleyman Karabük’ün de arasında bulunduğu eğitime Çarşamba, Bafra, Havza, Terme, Vezirköprü ilçelerinden de Ticaret Borsaları ve Ticaret ve Sanayi Odası çalışanları iştirak etti. TOBB’un akreditasyon sisteminin de gerekliliği kapsamında bu seminerin düzenlendiğini ifade eden Samsun Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ahmet Ali Yazıcı, “Bu eğitimleri her yıl personelle yapılan görüşme ve anket değerlendirmesi sonucunda belirlenen başlıklar altında yılda 4 kez düzenliyoruz. İlk seminerimiz ‘beden dili eğitimi’ konusundaydı. İkinci seminer ‘Proje yönetimi’ başlığı altında yapıldı. Şimdi ise, ‘İnisiyatif Yönetimi’ konusunda düzenledik. Aralık ayında da ‘Algı Yönetimi’ konusu işlenecek.” ifadelerini kullandı.

Samsun Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali Yazıcı, seminerler sonucunda personelin bilgi ve hizmet kalitesinde de ciddi artışların olduğunu dile getirerek, ticaret ve sanayi odası personeli ile ticaret borsası personellerinin de bu tür seminerler sayesinde daha fazla kaynaştığını, bilgi alış-verişinde bulunduğunu da vurguladı.
Eğitmen Salih Özgür ise, ‘İnisiyatif Yönetimi’ konusunu örneklerle beraber anlatıp, keyfiyet ve stratejik kararların inisiyatifinin olmayacağını vurguladı. Özgür, aksi taktirde personelin bulunduğu konum itibarı ile hesabını veremeyeceği faturaların karşısına çıkabileceğine işaret etti. Seminer yaklaşık 5 saat sürdü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Samsun Ticaret Borsası’nın Girişimi ile Profesyonel Eğitim Veriliyor başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Samsun Ticaret Borsası’nın Girişimi ile Profesyonel Eğitim Veriliyor ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ