21.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Samsun Valiliği’nde Yangın Tatbikatı ve Eğitimi

  • 20 Nisan 2016
  • 0 YORUM
  • 308 KEZ OKUNDU
Samsun Valiliği’nde Yangın Tatbikatı ve Eğitimi

Samsun Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı personeline Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Eğitim Uzmanları tarafından yangın söndürme eğitimi verildi.

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Eğitim Salonunda verilen eğitimde İtfaiye Çavuşu Ahmet ÜRER yangın anlarında, yangın söndürme malzemelerinin nasıl kullanacağını, hangi yangın durumlarında yangın söndürme tüpü ile müdahale edileceğini, yangın söndürme tüplerinin ne sıklıkla değiştirilmesi gerektiğini, ocakta yanan yemeğe ve elektrik yangınlarına asla suyla müdahale edilmemesi gerektiğini, ocakta yanan yemeğe ıslak bir örtünün yanan tencere-tavanın üstüne kapatılarak da yangının kontrol altına alınabileceğini, elektrik, doğalgaz yangınlarında, öncelikle elektrik şalteri indirildikten ve doğalgaz vanası kapatıldıktan sonra kimyasal tozla (yangın tüpü) ile yangına müdahale edilmesi gerektiği uyarısında bulundu.

İtfaiye Çavuşu Ahmet ÜRER’in sunumunun ardından Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı personeli, yangın söndürme tüpleriyle yangın söndürme tatbikatına katıldılar.

Tüpün nasıl kullanıldığını öğrenen Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı personeli, binanın önünde temsili oluşturulan yangını, yangın söndürme cihazlarıyla başarıyla söndürdüler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Samsun Valiliği’nde Yangın Tatbikatı ve Eğitimi başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Samsun Valiliği’nde Yangın Tatbikatı ve Eğitimi ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ