27.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Samsun Valisi Asayiş Çalışmalarının Sonuçlarını Açıkladı

  • 22 Mart 2016
  • 0 YORUM
  • 306 KEZ OKUNDU
Samsun Valisi Asayiş Çalışmalarının Sonuçlarını Açıkladı

Samsun Valisi İbrahim Şahin geçtiğimiz hafta içerisinde asayişe yönelik yapılan yoğun çalışmalar sonucunda elde edilen sonuçlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Vali Şahin aşayis çalışmaları ile ilgili açıklamasında “Kamu düzeninin sağlanması, genel sağlık, genel ahlâk ve başkalarının hak ve hürriyetlerinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, taşınması veya bulundurulması yasak olan her türlü silâh, patlayıcı, uyuşturucu madde ve kaçak eşyanın tespiti ile halkımızın güven ve huzurunun sağlanması amacıyla; Asayiş Şube Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlükleri (resmi ve sivil ekipler), Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 13.03.2016 – 21.03.2016 tarihleri arasında yapılan Adli ve Önleyici Polislik hizmetleri kapsamında;

12678 kişi, 3928 araç, 447 motosiklet ve 472 umuma açık istirahat ve eğlence yeri kontrol edilmiştir. 1145 kişinin GBT kaydı sorulmuştur. 87 aranan şahıs yakalanmıştır. 8 işyeri hakkında idari işlem yapılmıştır. 244 kişi hakkında Kabahatler Kanunu gereğince idari işlem yapılmıştır.” ifadelerini kullandı.

Yapılan çalışmalar neticesinde bir çok silah ve uyuşturucu yakalandığını açıklayan Samsun Valisei “Ayrıca, yapılan çalışmalarda; Değişik çap ve markalarda 10 adet ruhsatsız tabanca, 5 adet av tüfeği, 44 adet fişek, 11 adet kurusıkı tabanca, 1 adet sustalı bıçak, 48 adet bıçak, 205 adet uyuşturucu hap, 22,2 gram esrar maddesi, 442,6 gram sentetik kannabinoid (bonzai) maddesi, 1 adet sahte çek yaprağı ve 70 adet kaçak içki ele geçirilmiştir.

Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Yunus ve Güven Timlerinin Polislik hizmetleri kapsamında; 800 kişi kontrol edilmiş, 722 kişinin GBT kaydı sorulmuş, 98 araç ile 45 motosiklet sorgulaması yapılmış, 3 aranan şahıs yakalanmış ve 9 kişi hakkında Kabahatler Kanunu gereğince idari işlem yapılmıştır. Ayrıca, yapılan çalışmalarda; 1 adet kurusıkı tabanca ve 10 adet bıçak ele geçirilmiştir.

Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerinin sağlanması ve suçların meydana gelmeden önlenmesine katkı sağlanması amacıyla, şüpheli şahıs ve olaylar hakkında vatandaşlarımızca ücretsiz aranabilecek 155 Polis İmdat Hattı 24 saat halkımızın hizmetindedir. Vatandaşlarımızın huzur ve güveni için çalışmalarımız aralıksız sürdürülmektedir.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Samsun Valisi Asayiş Çalışmalarının Sonuçlarını Açıkladı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Samsun Valisi Asayiş Çalışmalarının Sonuçlarını Açıkladı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ