20.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Samsun Valisi Milli Eğitim Müdürü İçin Veda Yemeği Verdi

  • 16 Mart 2016
  • 0 YORUM
  • 368 KEZ OKUNDU
Samsun Valisi Milli Eğitim Müdürü İçin Veda Yemeği Verdi

Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN, Cuma günü çıkan kararname ile birlikte bakanlık müşavirliğine atanan Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin GİRGİN ve Eşi onuruna veda yemeği verdi.

Bakanlık Müşavirliğine atanan Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin GİRGİN, organizasyonda yaptığı konuşmasında, “Her hüzün her ayrılık, insanın yüreğinde bir yara açar. Bir pazartesi günü Samsun’da göreve başlamıştım. Bir Çarşamba günü ayrılıyorum. iki yıl görev sürem içerisinde ilimizin her köşesine ve her okuluna ulaşmaya çalıştık. Her birinden ayrı güzellikler, ayrı sevgiler aldık. Bakanlığımızın takdirleriyle bakanlık müşavirliğine görevlendirildim. Samsunda bulunduğum süre içerisinde başta Sayın Valimiz olmak üzere diğer kamu ve özel kurum yöneticilerinden büyük destek gördüm. Her birine ayrı, ayrı teşekkürü bir borç biliyorum. Her zaman gönlümün bir kısmı Samsun’da olacaktır. Bu programa teşrif edip zaman ayırdığınız için ailem ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN yemekte yaptığı konuşmada, “Değerli Arkadaşlar; kamu görevlisi olmanın bir yanı da atanmaktır. Bir göreve atanırsınız, daha sonra o görevden ayrılıp başka bir göreve atanmak durumunda kalırsınız. İnsanlar ayrılırken bir hüzün yaşarlar. Önemli olan ayrılırken arkanızda sadaka-i cariye niteliğinde işler bırakmaktır. Hayırla yad edileceğiniz güzel işler yapmaktır. İl Milli Müdürümüzün Samsun’un eğitimini çok daha yukarılara taşımayla ilgili çok ciddi çabaları oldu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bakanlık Müşavirliğine atandı. İnşallah daha güzel yerlerde kendisini istihdam ederler ve oralarda görürüz. Bizim ülkemizin belki edinmesi gereken en önemli özellik, kaliteli insanların zekasından, başarısından ve bilgisinden mutlak suretle yararlanmasıdır. Bu şekilde ülkemizi daha iyi yerlere götürebiliriz. Ben Milli Eğitim Müdürümüze bundan sonraki yaşamında ve görevinde başarılar diliyorum. Çok değerli eşleri ve çocukları ile birlikte sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum. Katılımlarınız dolayısıyla hepinize çok teşekkür ediyorum. Hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.” dedi.

Konuşmalardan sonra Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 11 Mart 2016 Cuma günü yayınlanan kararname ile bakanlık müşavirliğine atanan Aytekin GİRGİN’e Samsun’da gerçekleştirdiği çalışmalar anısına plaket ve tablo hediye etti.

Gerçekleştirilen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü EKEN, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Milli Eğitim Personeli katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Samsun Valisi Milli Eğitim Müdürü İçin Veda Yemeği Verdi başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Samsun Valisi Milli Eğitim Müdürü İçin Veda Yemeği Verdi ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ