26.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Samsun Valisinden Kabotaj Bayramı Mesajı

  • 01 Temmuz 2016
  • 0 YORUM
  • 283 KEZ OKUNDU
Samsun Valisinden Kabotaj Bayramı Mesajı

Samsun Valisi İbrahim Şahin 1 Temmuz Kabotaj Bayramı ile ilgili mesaj yayınladı.

Vali Şahin yayınladığı mesajda “Ülkemizde, 1 Temmuz 1926’da yürürlüğe giren Kabotaj Yasası’nın, Türk Denizciliği’nin bağımsızlığı ve geleceği açısından büyük önemi bulunmaktadır.

Üç tarafı denizlerle çevrili olan ve iki önemli boğaza sahip olan ülkemizde denizciliğin geliştirilmesini amaçlayan Kabotaj Kanunu, aynı zamanda milletimizin denizlerimizdeki egemenliğinin sağlanması anlamında da büyük önem arz etmektedir.

Denizciliğin önemli olduğu ilimizde de denizlerimizin korunması için önemli çalışmalar yapılmaktadır. Sahil Güvenlik Teşkilatımız Samsun’da Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı olarak konuşlanmış ve Sarp’tan Karasu’ya kadar olan bölgede önemli görevleri yerine getirmektedir.

Ülkemizin denizlerde sahip olduğu bu zengin potansiyeli en iyi şekilde değerlendirerek, dünya denizciliğinde hak ettiğimiz yeri almamız ve kuzeyi tamamen denizle çevrili ilimizde deniz ticaretinin daha da gelişmesi en büyük dileğimizdir.

Geçtiğimiz günlerde ilimiz Fener ve Sheraton Grand Samsun Hotel plajı, plaj ve marinalara verilen uluslararası çevre ödülü olan ‘Mavi Bayrak’ almaya hak kazanmıştır. Amacımız, 213 km. sahil bandımızda bu sayının artarak devamlılık göstermesidir. Mavi Bayraklı plaj sahibi olmak o şehri turizm açısından bir üst kategoriye çıkartmaktadır.” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Samsun Valisinden Kabotaj Bayramı Mesajı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Samsun Valisinden Kabotaj Bayramı Mesajı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ