Tekkeköy Gündem

Samsun’lu Şehit Son Yolculuğuna Uğurlandı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ ve beraberinde Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN, Van’ın Erciş ilçesi Pay Jandarma Karakol Komutanlığı’na PKK’lı teröristlerce gece saatlerinde bomba yüklü araçla yapılan saldırıda şehit olan Samsun nüfusuna kayıtlı Jandarma Er Eyüp ÖKSÜZ’ün Ankara Kocatepe Camii’nde düzenlenen cenaze törenine katıldı.

Van’ın Erciş ilçesi Pay Jandarma Karakol Komutanlığı’na PKK’lı teröristlerce bombalı araçla yapılan saldırıda şehit olan Samsun nüfusuna kayıtlı Jandarma Er Eyüp ÖKSÜZ için Ankara Kocatepe Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay KILIÇ, Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN, diğer protokol üyeleri ve binlerce vatandaşın katılımıyla cenaze namazı kılındı.

Kılınan cenaze namazının ardından dua yapıldı ve helallik alındı. Şehidimizin cenazesi, askerlerin omuzunda götürüldükten sonra cenaze aracına konularak defnedileceği Cebeci Askeri Şehitliğine getirildi. Sonrasında şehidimiz Jandarma Er Eyüp ÖKSÜZ’ün naaş-ı, okunan Kur’an-ı Kerim eşliğinde Ankara Cebeci Askeri Şehitliği’nde toprağa verildi.

Cenaze törenine ayrıca, 24. Dönem TBMM Başkanı Çemil ÇİÇEK, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet ERSOY, Ankara Valisi Mehmet KILIÇLAR, muhalefet parti Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ, askeri ve adli erkan, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, şehit yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.