Tekkeköy Gündem

Samsunspor Elazığspor’u Konuk Ediyor

Samsunspor, Samsun 19 Mayıs stadyumunda Vartaş Elazığspor ile karşı karşıya gelecek.

PTT 1.Lig’in 27. hafta karşılaşmasında Samsunspor pazar günü Vartaş Elazığspor ile karşı karşıya gelecek. Samsun 19 Mayıs stadyumunda oynanacak olan karşılaşma saat 16:00’da başlayacak.

Play-off’a katılması için karşılaşmaya galibiyet parolasıyla çıkacak olan Samsunspor ligde 34 puanla 9. sırada yer alıyor. Doğrudan Süper Lige yükselme hakkı kazanacak olan sıradan uzaklaşmak istemeyen Vartaş Elazığspor ise 42 puanla 5. sırada yer alıyor. Karşılaşma Samsunspor’un play-off şansını sürdürebilmesi için kritik bir önem taşıyor.

Ligin ilk yarısında oynanan Samsunspor Elazığspor maçı Samsunspor’un 2-1’lik üstünlüğü ile sonuçlanmıştı. İki takım arasında oynanan 11 resmi maçın 6’sında sevinen taraf Samsunspor olurken 2 maç berabere tamamlandı. 3 karşılaşmada is sevinen Elazığspor oldu. Oynanan karşılaşmalarda Samsunspor toplam 15 gol atarken sahasında 12 gol gördü.

İki takım güncel bütçeleri kıyaslandığında Samsunspor toplam 8,85 milyon euro değere sahipken Vartaş Elazığspor 7,53 milyon euro’luk kadro değerine sahip.

Mehmet Çakır ve Erkan Yazıcı’nın sakatlıkları nedeniyle karşılaşmada yer almaması beklenirken, Vartaş Elazığspor’da tek eksik kadro dışı bırakılan Kenan Şahin.