Tekkeköy Gündem

Samsunspor Gazişehir Gaziantep Maçı

TFF 1. Ligin ilk hafta karşılaşmasında Samsunspor Tekkeköy’de kısa bir süre açılışı gerçekleştirilen yeni stadyumda Gazişehir Gaziantep ile karşı karşıya geldi.

Karşılaşmanın ilk yarısı 0 – 0 berabere tamamlanan karşılaşmanın ikinci yarısında da gol sesi çıkmadı ve maç 0 – 0 berabere tamamlandı.

Samsunspor Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü Maçı Notları

Samsunspor oyunun büyük bir bölümünden üstünlüğü elinde bulunduran taraf oldu. Karşılaşma içerisinde birçok pozisyona girse de skoru değiştirecek vuruşu bir türlü gerçekleştirmeyi başaramadı. Kalesinde de önemli bir pozisyon vermeyen Samsunspor’un futbolu karşılaşmayı takip eden taraftarlar tarafından umut verici olarak nitelendirildi.

11’ler Belli oldu

Samsunspor karşılaşmaya Furkan Köse, Erkam Reşmen, Hasan Hatipoğlu, Abdülkerim Bardakcı, Ufuk Budak, Çağrı Ortakaya, Ramazan Övüç, Kenan Karışık, Alperen Pak, Halil İbrahim Pekşen, Göksu Türkdoğan 11’i ile çıktı.

Gazişehir Gaziantep ise Adam Mıeczyslaw Stackhowıak, Uğur Akdemir, Serge Ognadon Akakpo, Sinan Osmanoğlu, Özgür Özkaya, Murat Ceylan, Gökhan Alsan, Muhammet Reis, Ba Adama, Özgür Can Özcan, Okan Derici 11’i ile mücadele etti.

Samsunspor’un lisans eşleştirme probleminden dolayı karşılaşmada Muhammet Beşir’den ve Angan dışındaki yabancı oyuncularından yararlanamadı.

Karşılaşmayı Özgüç Türkalp, Engin Erdem, Bilal Gölen ve Tugay Kaan Numanoğlu yönetti.