Tekkeköy Gündem

Samsunspor Maçı TV’den Verilecek Mi?

Gazete Gerçek’de yayınlanan haberde TFF 1. Lig maçları yayın haklarını elinde bulunduran Bein Sports’un TRT pazarlık masasına oturduğu belirtildi. Bugün ise konuyla alakalı son kararın verilmesi bekleniyor.

Taraftarlar Tepki Gösteriyor

Bein Sports, Spor Toto Süper Lig ve TFF 1. Lig’in yayın hakkını almıştı. Şifreli kanalları üzerinden belli bir ücret karşılığında hizmet veren kuruluşun TFF 1. Lig’in ilk haftasında oynanacak olan 9 karşılaşmadan sadece 5’inin yayınlayacağının öğrenilmesinin ardından şehir dışında yaşayan ve yayın programına alınmayan Samsunspor’un taraftarları tepki göstermeye başladı.

Samsunspor Maçı Bein Sports’da Yayınlanmayacak

Pazar günü ligin ilk maçında Gazişehir Gaziantepspor’u konuk edecek olan kırmızı-beyazlı ekibin taraftarı ise kamuoyu tarafından haklı bulundu. Ücret karşılığında Bein Sports hizmeti almasına rağmen bazı haftalar istediği maçları izleyemeyecek. Sadece Bein Sports’un belirlediği maçları izlemek zorunda bırakılması taraftarların birçoğunun Bein Sports’a abone olmayı düşünmemesine neden oluyor. Samsunspor’un ilk hafta karşılaşması da açıklanan ilk hafta programında yer almayacak.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından TFF 1. Lig’in önceki sezonlarda maçlarını yayınlayan TRT ile Bein Sport yetkililerinin sıkı bir pazarlık içine girdiği öğrenildi. TRT’nin müsabakaları yayınlamak istediği ve yayıncı kuruluşla en kısa sürede anlaşmaya varabileceği öne sürüldü. Eğer iki kurum arasında anlaşma sağlanırsa, her hafta 3 maçın Bein Sports’tan, 6 maç ise TRT kanallarından yayınlanmasının planlandığı öne sürüldü.

Gazete Gerçek – Mustafa ATASEVEN