18.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Samsun’un İçme Suyu Sıkıntısı Yok

  • 09 Ağustos 2017
  • 0 YORUM
  • 190 KEZ OKUNDU
Samsun’un İçme Suyu Sıkıntısı Yok

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, şehirde içme suyu probleminin tamamen çözüldüğünü belirterek, “2018 yılına kadar modern kentlerin vazgeçilmesi olan artık su arıtma tesisi olmayan ilçe kalmayacak.” ifadelerini kullandı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Sağlık Bakanı Ahmet Demircan temel atma programları için geldikleri Samsun’da, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Yusuf Ziya Yılmaz, Bakan Demircan ve Bakan Eroğlu’na Samsun’da yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Samsun’un İçme Suyu Sıkıntısı Yok

Başkan Yılmaz yerel yöneticiler olarak kentin ve insanların modern bir şehirde yaşam sürmesi, ihtiyaçlarının karşılanması için her türlü çalışmanın yürütüldüğünü ifade etti. Şehrin su ihtiyacının Çakmak Barajı’ndan karşılandığı belirten Yusuf Ziya Yılmaz, “Çakmak Barajı şuan kentin tüm su ihtiyacını karşılayabilecek durumda. Arıtma tesisi aktif bir şekilde çalışıyor. Bizler arıtma tesisinin kapasitesinin artırılması için ek tesis yapımını planladık. Ama şuan bu projeyi durdurduk. Nedeni ise, Salıpazarı ve 19 Mayıs ilçelerine barajlar yapılıyor. Yeni içme suyu kaynaklarına ihtiyaç kalmayacak. Bu tesislere de ilave arıtma tesisleri yapılıyor. Çakmak Barajı’yla ilgili de önlem aldık. Geçtiğimiz yıllarda bir kuraklık yaşanmıştı. Bu doğa sorunun ardından Suat Uğurlu Barajı’ndan 5 kilometre Çakmak Barajı’na boru hattı döşedik. Çakmak Barajı’ndan su azaldığı zaman hemen takviye imkanına kavuştuk.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Samsun’un İçme Suyu Sıkıntısı Yok başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Samsun’un İçme Suyu Sıkıntısı Yok ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ