19.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Samsun’un Yeni Kardeşi Farwaniya

  • 06 Nisan 2016
  • 0 YORUM
  • 304 KEZ OKUNDU
Samsun’un Yeni Kardeşi Farwaniya

Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Kuveyt Ülkesinde Samsun ve Kuveyt’in Farwaniya şehri arasındaki kardeşlik protokolü imza törenine katıldı.

İmza töreni öncesi Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ yaptığı konuşmasında  “Bizler de bu yaz sizleri, görevlendireceğiniz kişileri ve ailenizi Samsun’da ağırlamaktan çok büyük memnunluk duyacağız. Samsun Türkiye’deki 81 il içerisindeki 30 büyük şehirden birisidir. Biz Samsun’a küçük İstanbul’da diyoruz. Samsun İstanbul’un onda biri büyüklüğünde ancak İstanbul’da bulunabilecek her türlü turizm, sağlık, eğitim ve her türlü yaşam konforu itibariyle her şeyin küçültülmüş ölçekte bulunabileceği kupon bir şehir.

Bu kardeş şehir ilişkisinin ardından biz hem Kuveytli hem de Türkiyeli iş adamlarını bir araya getirelim, onlara ortaklıklar kurduralım. Burada ya da Samsun’da yatırımlar yapmalarını, kurdukları ortaklıklarla karşılıklı yapılabilecek iş imkânları yaratalım diye hassasiyetle düşünüyoruz. Aynı dine sahip, aynı tarihten gelen, ortak kültür değerlerine sahip insanların birbiri ile el ele tutuşması gerektiğini söylemeye zaten gerek yok ve biz bu duyguları taşıyoruz. Bu kardeşlik protokolünün her iki şehrimiz için de hayırlara vesile olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’yi ve Türkleri çok sevdiklerini vurgulayan Farwaniya Valisi Şeyh Faysal Al SUBAH imza töreni öncesinde yaptığı konuşmasında, “Biz Türkiye’yi çok seviyoruz. Turizmimizi geliştirmek istiyoruz ve karşılıklı ilişkilerimizi çok güçlendirmek istiyoruz. Aramızda samimi bir sevgi olduğunu düşünüyorum. Bu imzalanan protokolün, ticari ve siyasi ilişkilerimize de önemli bir katkısının olacağını düşünüyorum.” dedi.

Kuveyt’de kendilerini evlerinde gibi hissettiklerini ifade eden Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN yaptığı konuşmasında, “İçten karşılamanız ve bizimle ilgilenen arkadaşların samimiyetleri için sizlere teşekkür ediyorum. Samsun’a zaman zaman Kuveyt’den misafirlerimiz geliyor ve Kuveyt halkı Samsun’u biliyor.

Samsun’a gelen misafirlerimiz Samsun ve diğer illerde uzun süreli kaldıkları için biz sizi misafir ya da turist gözüyle görmüyoruz. Eşiniz ve çocuklarınızla birlikte sizleri Samsun’da ağırlamaktan büyük keyif alacağım. Samsun sadece turizm alanında değil her anlamda bir fırsatlar şehridir. Bu vesileyle imzalanan bu kardeşlik protokolünün her iki şehir için de hayır olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Farwaniya Valisi Şeyh Faysal Al SUBAH, Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN’e hediye takdim etti. Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN ise Farwaniya Valisi Şeyh Faysal Al SUBAH’a Samsun Kız Olgunlaşma Enstitüsünün yaptığı lale işlemeli bir tablo hediye etti.

İki şehir arasındaki Kardeşlik protokolü Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ ve Farwaniya Valisi Şeyh Faysal Al SUBAH arasında imzalandı.

İmza törenine ayrıca, Türkiye’nin Kuveyt Büyükelçisi Salih Murat TAMER, Eski Kuveyt Vakıflardan Sorumlu Bakan Yardımcısı Adel FALAH, THY Ortadoğu’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Adem GÜNEY ve Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Necmi ÇAMAŞ katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Samsun’un Yeni Kardeşi Farwaniya başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Samsun’un Yeni Kardeşi Farwaniya ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ