22.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Şehit Cenazelerinde Chopin Marşı Çalmasın

  • 19 Nisan 2016
  • 0 YORUM
  • 412 KEZ OKUNDU
Şehit Cenazelerinde Chopin Marşı Çalmasın

“Şehitlerimizin Chopin cenaze marşı yerine Tekbir ile uğurlanmasını istiyorsan destek ol” sloganıyla başlatılan kampanya büyük destek görüyor.

Şehit cenazelerinin Fransız bestekar Chopin’in cenaze marşı ile uğurlamak yerine Teşrik Tekbirleri (Allahu ekber Allahu ekber, Lâ ilâhe illallahu vallahu ekber. Allahu ekber ve lillahi’l-hamd) ile uğurlanması için change.org internet sitesinde imza kampanyası başlatıldı.

Vatandaşlar tarafından yoğun destek gören kampanya “Her şey de yerle ürün ve malların kullanılması önerilirken böyle dini bir mecliste Fransız Chopin bestesi yerine Itri’nin bestelediği Tekbir daha doğru ve erdemli bir davranıştır.” yorumlarını alıyor.

İnternet üzerinden Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı’na teslim edilmesi amacıyla başlatılan imza kampanyası şimdiden 30 bine yakın kişi tarafından imzalanmış ve destek verenlerin sayısı hızla artıyor.

Kampanyaya katılmak için https://www.change.org/p/şehitlerimiz-chopin-cenaze-marşı-yerine-tekbir-ile-uğurlansın adresini kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Şehit Cenazelerinde Chopin Marşı Çalmasın başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Şehit Cenazelerinde Chopin Marşı Çalmasın ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ