24.05.2019 - Tekkeköy Gündem

SMYO Taşınmasına Ülkü Ocakları Tepkisi

  • 15 Ağustos 2017
  • 0 YORUM
  • 263 KEZ OKUNDU
SMYO Taşınmasına Ülkü Ocakları Tepkisi

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada Ondokuz Mayıs Üniversitesi bünyesindeki Meslek Yüksek Okulu’nun KHK ile kapatılan Canik Başarı Üniversitesi’ne taşınacağı duyuruldu. Bir çok kişi ve grup tarafından eleştirilen bu karar bir tepki de ülkü ocaklarından geldi.

Öğrencilerin Fikri Sorulmuyor

Ülkü Ocakları Samsun Üniversite sorumlusu Necip Kara, okulların en temel unsurlardan birinin de öğrenci olduğunu ancak kimsenin öğrencilerin fikrinin sorulmadığını belirtti. Öğrencilerle idare arasında köprü olunsun diye seçilmiş olunan bölüm temsilcilerinin fikirleri sorulmayıp, oldu bittiye getirilerek taşınmaya yapılmaya çalışılmakta olduğunu dile getirdi.

Zamanlama Hatası Yapıldı

Üniversite tercihlerinde bazı öğrencilerin kampüsün yerinide incelediklerini belirten Kara zamanlamada da hata yapıldığına dikkat çekti. Kararın üniversite tercihlerinden sonra açıklanmasının hem mevcut hem de yeni kayıt olacak öğrencilerinde planlarının bozulmasına neden oldu. Özellikle üniversiteye yakın ev kiralayan ve peşinat ödeyen öğrencilerin büyük mağduriyet yaşadığını belirtti.

Büyük Maddi Hasarlar Oluşacak

Yüksekokul’un taşınmasının öğrenciler için ciddi ekonomik sorunlar oluşturacağını ve güvenlik sorunları oluşturacağını belirten Kara yaptığı açıklamada “Samsun’un her noktasından tek araçla şuan ki yerine ulaşım sağlanırken Başarı’ya taşınınca en az 2 araç ihtiyacı olacak. Öğrenci bursu 400 tl iken, bir öğrenci 300 lirasını otobüs ve dolmuşa vermek zorunda kalacak. Ayrıca ikinci öğretim sebebiyle akşam 11’e kadar dersler devam etmekte, dağın başından bu saatte geri dönüş maalesef güvenilir değil. Özellikle bayan arkadaşlarımızın aileleri bu konuda çok tedirgin. Üniversite kelimenin tam anlamıyla dağın başında kışın kar yağında araç çıkamıyor. Bu sebeple Başarı Üniversitesi uzun süre derslere ara verirken aynı sorun şimdi tekrar yaşanacak.” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
SMYO Taşınmasına Ülkü Ocakları Tepkisi başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

SMYO Taşınmasına Ülkü Ocakları Tepkisi ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ