24.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Sokak ve Caddelere Şehitlerimizin İsmi Verildi

  • 15 Haziran 2017
  • 0 YORUM
  • 223 KEZ OKUNDU
Sokak ve Caddelere Şehitlerimizin İsmi Verildi

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı ikinci toplantısında şehitlerimizin isimlerinin sokak ve caddelere verilmesi önerisi sonuçlandı. Büyükşehir Belediye Kanunu’nun maddesinde de yer alan konuyu görüşen meclis üyeleri, şehitlere vefa borcu olarak isimlerinin cadde ve sokaklarda yaşatılmasına tam destek verdi. Gündeme gelen oylamada üyelerin tamamının onayıyla değişiklik kabul edildi.

Mecliste alınan karar neticesinde değişecek olan sokak isimleri şu şekilde; Bafra’nın Küçükkavakpınar mahallesindeki Küçükkavakpınar Sokağı Şahin Can Caddesi, Dedeli mahallesindeki ‘Yukarı Sokak, Şehit Jandarma Er Şaban Ünal Sokağı, Terme’nin Evci mahallesindeki Arımdere Sokak, Şehit Komiser Mustafa Zıvalı Sokağı ve Kazımkarabekirpaşa mahallesindeki mevcut kadastro yolu, ‘Şehit Piyade Er İbrahim Oral Sokağı, Vezirköprü’nün Atatürk mahallesindeki Çeltekli Caddesi, Şehit Uzman Jandarma Çavuş İbrahim Akyüz Caddesi ve Tabakhane mahallesindeki 1400. Sokak, Şehit Jandarma Er Baykal Galyoncuoğlu Sokak, 19 Mayıs’ın Ormancık mahallesindeki Caymazlar Sokak Gazi İsmet Abacı Sokağı, Alaçam’ın Madenler mahallesindeki Evci 1. Sokak, Şehit Piyade Uzman Çavuş Yavuz Mete Sokağı, Havza’nın Yazıkışla mahallesindeki Yazıkışla Sokağı, Şehit Er Kerim Bıyıklı Sokağı, İlkadım‘ın Adalet mahallesindeki ‘Dilek Sokak, ‘Şehit Ömer Halisdemir Sokağı, Çatalarmut mahallesindeki ‘Telli Baba Sokak, Şehit Özel Harekat Polis Memuru Mesut Yılmaz Sokağı, Kökçüoğlu, Liman ve Selahiye mahallelerindeki Uzun Sokak isimli sokaklar ise Şehit Jandarma Uzman Çavuş Gökhan Bayram Sokağı oldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Sokak ve Caddelere Şehitlerimizin İsmi Verildi başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Sokak ve Caddelere Şehitlerimizin İsmi Verildi ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ