18.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Süper Kupa Maçının Cezaları Belli Oldu

  • 10 Ağustos 2017
  • 0 YORUM
  • 323 KEZ OKUNDU
Süper Kupa Maçının Cezaları Belli Oldu

Tekkeköy Samsun 19 Mayıs stadyumunda oynanan Beşiktaş ile Konyaspor maçındaki olayların cezaları belli oldu.

Yeni stadyumun büyük hasar görmesine neden Süper Kupa karşılaşmasında “BEŞİKTAŞ A.Ş.’nin, 06.08.2017 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş. – ATİKER KONYASPOR Turkcell Süper Kupa müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 1 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA ve 100.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına” karar verildi.

Karşılaşma sonrasında yaptığı açıklamalarda Beşiktaş tarafının kusurunun bulunmadığını belirten kulüp başkanı Fikret Ormanda ceza aldı. Futbol disiplin kurulu “BEŞİKTAŞ A.Ş. başkanı FİKRET ORMAN’ın, sportmenliğe aykırı açıklamada bulunmasından dolayı takdiren 45 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 30.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına” karar verdi.

Karşılaşmayı 2-1 kazanarak Süper Kupayı alma başarısını gösteren Konyaspor kulübüne verilen ceza da “ATİKER KONYASPOR Kulübünün, 06.08.2017 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş. – ATİKER KONYASPOR Turkcell Süper Kupa müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 5 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA ve 250.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada ATİKER KONYASPOR Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle Süper Kupa Statüsü 10/D-3 maddesi uyarınca 100.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına” olarak açıklandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Süper Kupa Maçının Cezaları Belli Oldu başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Süper Kupa Maçının Cezaları Belli Oldu ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ