24.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Tarım Bakanı Fındık Fiyatlarını Açıkladı

  • 17 Ağustos 2017
  • 0 YORUM
  • 1.321 KEZ OKUNDU
Tarım Bakanı Fındık Fiyatlarını Açıkladı

Fındıkta hasat mevsiminin başlamasının ardından Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanı merak edilen fındık fiyatlarını açıkladı.

2017 Fındık Fiyatları Açıklandı

Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, bu yıl Toprak Mahsulleri Ofisi aracılığıyla fındık alımı gerçekleştireceklerini de duyurduğu açıklamada “2017 yılı ürünü Giresun kalite fındık için 10,5 lira, Levant kalite fındık için 10 lira fiyatla TMO önümüzdeki pazartesiden itibaren tüm gücü, hızı ve takımıyla alıma başlayacaktır” ifadelerini kullandı.

Fakıbaba, bakanlıkta fındık rekoltesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Açıklanan fiyatların alt fiyatlar olduğuna dikkat çeken Bakan Fakıbaba, üreticilerin fındıklarını satmak için acele etmemelerini ve piyasayı takip etmeleri gerektiğini hatırlattı.

Fakıbaba, Bakanlığın, tarım ürünlerinde üretimin sürdürülmesi için yoğun gayret gösterdiklerini belirterek “Üreticimiz kazanmalı ki̇ üretim süreklilik kazansın, hep devam etsin. Üreten yoksa yaşam yoktur. Gıda yoksa hayat yoktur. Meseleye böyle yaklaşıyoruz. Çiftçimiz, üreticimiz başımızın tacıdır. Fındık üreticilerimiz de aynı şekilde başımızın tacıdır. Malum fındık, Karadeniz bölgemizde alternatifi olmayan stratejik bir üründür. Fındık, 700 bin hektar alanda 500 bin üreticiyi ilgilendiren bir üründür. Karadenizli vatandaşlarımız, fındık üreticilerimiz zor coğrafya şartlarında üretim yapmaktadır” dedi.

Fındığın Türkiye için önemli̇ bir ihracat ürünü olduğuna da işaret eden Fakıbaba, fındıkta 2 milyar doların üzerinde ihracat geliri olduğunu belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tarım Bakanı Fındık Fiyatlarını Açıkladı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tarım Bakanı Fındık Fiyatlarını Açıkladı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ