19.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Tarım Müdürlüğünden Ücretsiz Kene İlacı

  • 07 Mayıs 2016
  • 0 YORUM
  • 527 KEZ OKUNDU
Tarım Müdürlüğünden Ücretsiz Kene İlacı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından temin edilen kene ilaçları İl ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri personeli tarafından ücretsiz olarak uygulanıyor.

Ücretsiz kene ilacı uygulaması ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kadir GÜVEN “İlk aşamada temin edilen 6 ton ilaçla risk bölgesi içerisinde yer alan 99 bin 175 adet büyükbaş ve 87 bin 500 adet küçükbaş hayvan 1’er ay ara ile 2 kez ilaçlanacaktır. Hayvanların bulundukları yerlerde yaşayan kenelere karşı yürütülecek ilaçlama çalışmaları ile kan emme zincirinin kırılarak kırsal yaşamda faaliyet gösteren, özellikle risk altındaki çiftçilerdeki hastalık riski azaltılmış olacaktır” ifadelerini kullandı.

Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kadir GÜVEN, yapmış olduğu çalışmalara destek veren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya YILMAZ’a desteklerinden dolayı teşekkürlerini bildirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tarım Müdürlüğünden Ücretsiz Kene İlacı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tarım Müdürlüğünden Ücretsiz Kene İlacı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ