27.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy 15 Temmuz Şehitler Anıtı Açılıyor

  • 13 Temmuz 2017
  • 0 YORUM
  • 729 KEZ OKUNDU
Tekkeköy 15 Temmuz Şehitler Anıtı Açılıyor

15 Temmuz Demokrasi zaferini ve o gece yaşananları unutturmamak, şehitlerimizin isimlerini yaşatmak için hazırlanan Tekkeköy Şehitler anıtı ve 15 Temmuz şehitler panoraması açılıyor.

15 Temmuz demokrasi zaferinin ve şehitlerin isimlerinin Tekkeköy’de yaşatılacağına dikkat çeken Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Bizler çağlar açıp çağlar kapatan Fatihlerin, Kanunilerin, Alparslanların torunları olarak 15 Temmuz gecesi bütün dünyaya büyük bir demokrasi ve bir milli irade dersi vererek yeni bir çağ daha açtık. Fettullahçı terör örgütünün (FETÖ/DYD) darbe girişimine karşı vatan sevdalısı Milletimiz ilk dakikalardan itibaren birlik beraberlik içerisinde hareket ederek Başkomutanımızın meydanlara inin çağrısıyla O gece kadın – erkek, genç – yaşlı yediden yetmişe tüm halkımız Millet için, Vatan için, Bayrak için bir araya gelerek canlarını feda ettiler. Bayrağıyla, bedenleriyle toplara tüfeklere göğüs geren, tankların önüne geçen, taşlarla F16 kovalayan Peygamber efendimizin müjdesine mahzar olmuş tarihinin en büyük ve kutlu Milleti bir kez daha mevzu bahis vatan ise gerisi teferruattır sözünü eyleme geçirdi. 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından özellikle bu tarihin ve aziz Türk Milletinin demokrasisine, geleceğine nasıl sahip çıktığını anlatmak simgeleştirmek için ilçemizin tam merkezinde bulunan en yoğun nüfuslu ve en büyük mahallemize 15 Temmuz şehitler anıtı ve 15 Temmuz panoraması yaptık. Başta kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir olmak üzere tüm şehitlerimizin isimleri yine şehitlik panoramamızda yer alıyor.” ifadelerini kaullandı.

14 Temmuz Cuma günü Tekkeköy şehitlik anıtı açılıyor

Açılışa herkesi davet eden Tekkeköy Belediye Başkanı “Tüm çalışmaları, peyzajı ve inşaatı tamamlanan şehitler anıtımızın açılışını 15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yıl dönümünde 14 Temmuz Cuma Günü İlçemiz 19 Mayıs Mahallesi Hacı Ali Ekinci Bulvarı Sıtkı Ünal Yücel Parkında saat 18:00’da yapılacaktır. 15 Temmuz Demokrasi zaferinin ve şehitlerimizin isimlerinin yaşatılacağı 15 Temmuz şehitlik anıtı ve panoramamızın açılışı ile şehitlerimizi Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualarla anacağımız programımıza tüm Samsun davetlidir” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy 15 Temmuz Şehitler Anıtı Açılıyor başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy 15 Temmuz Şehitler Anıtı Açılıyor ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ