23.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Ana Cadde Tamamlanmadan Bozulmaya Başladı

  • 15 Nisan 2016
  • 0 YORUM
  • 507 KEZ OKUNDU
Ana Cadde Tamamlanmadan Bozulmaya Başladı

Tekkeköy’ün ana caddesinde uzun sayılabilecek bir süredir çalışmalar devam ediyor ve çok büyük bir aksilik yaşanmazsa kısa bir süre içerisinde tamamlanacak. Yapılan çalışmalar sonucunda Tekkeköy’ün çehresi önemli ölçüde değişime uğramış olacak. Samsun Merkez’deki İstiklal (Çiftlik) caddesine benzer bir çalışmanın yapıldığı caddenin Tekkeköy’e önemli bir güzellik kattığını söylemesek yanlış olur.

Yapılan çalışmaların bazı ince detaylarla daha kullanışlı ve uzun süre kullanıma uygun hale getirilmesi gerektiğine dikkat çekmek istiyoruz. Henüz yapımı tamamlanmayan yolun ilk yapılan (giriş kısmında), tren raylarının olduğu kısımda şimdiden araç geçişlerini rahatsız edecek düzeyde bozulmalar (tren raylarının yanında çökmeler) yaşanmaya başlamış durumda. Planlanan çalışmalar sonucunda trafiğin büyük bir kısmının ilçeye girişi için kullanmak zorunda olacağı güzergah üzerinde bu sorunların yaşanmaya başlaması şimdiden tedbir alınması için uyarı verdiğini düşünüyoruz.

Alt yolun sadece geliş için kullanılması halinde yolların bir tanesinde yaşanan sorun veya tamiri için yapılacak kapatmalar ilçenin trafiğini büyük ölçüde etkileyecek. Bazı yerlere ulaşmak için aşırı dolaşmak zorunda kalan vatandaşlar olacak.

Bu sorunlarla karşı karşıya kalmamak ve en aza indirmek için zaman içerisinde yaşanması muhtemel tüm bozulmalar için şimdiden ön tespitler yapılmalı, bu tespitlerin çözümü için uygulanacak olan adımlar şimdiden belirlenmelidir. Bozulma ihtimali olan yerleri tespit etmek, bu alanda farkındalık yaratmak sorunları büyütemeden çözebilmek için çok büyük kolaylık sağlayacaktır. Aksi takdirde sadece yapmış olmak için yapmaktan öte geçemeyecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Ana Cadde Tamamlanmadan Bozulmaya Başladı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Ana Cadde Tamamlanmadan Bozulmaya Başladı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ