24.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy Anaokulu Öğrencilerinden Kutlu Doğum Programı

  • 28 Nisan 2017
  • 0 YORUM
  • 764 KEZ OKUNDU
Tekkeköy Anaokulu Öğrencilerinden Kutlu Doğum Programı

Tekkeköy 19 Mayıs Anaokulu Öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan Kutlu Doğum Programı gerçekleştirildi.

Tekkeköy Belediyesi düğün salonunda anaokulu öğrencileri gerçekleştirdikleri programla büyük beğeni topladı. Programın açış konuşmasının yapan Okul Müdürü Semra Güney “Okulumuzda Tekkeköy Kaymakamlığı, Tekkeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tekkeköy Müftülüğü işbirliği ile Değerler Eğitimi ve Kur’an Eğitimi adı altında imzalanan protokol kapsamında 2 sınıf oluşturarak öğrencilerimize dini eğitim vermekteyiz. Dini ve ahlaki eğitimin 4-6 yaş grubu çocukların şahsiyet oluşumunda ve sosyal kültürel kimlik gelişimindeki etkisi büyüktür. Çocukların ihtiyacı olan dini eğitim çocukların gelişim özelliklerine göre verilmektedir.” ifadelerini kullandı.

Peygamber Efendimizin (s.a.v.) en büyük özelliklerinden birinin şefkatli olmasına dikkat çeken Güney “Kutlu Doğum Haftasının amacı çocuklarımızın Peygamber Efendimizi tanımalarını ve sevmelerini sağlamaktır. Alemlere rahmet olarak gönderilen Efendimizi diğer insanlardan ayıran en büyük özelliklerinden bir tanesi şefkatli olmasıdır. Peygamber Efendimizin şefkatinin en canlı örneğini çocuklar üzerinde görüyoruz. Peygamber Efendimizin çocuklara olan şefkati ve sevgisi bambaşkaydı. Bir çocuk gördüğü zaman Peygamber Efendimizin mübarek yüzünü neşe ve sevinç kaplardı. Onu tutar, kollarının arasına alır, kucaklar, okşar, sever ve öperdi. Gördüğü ve karşılaştığı her çocuğa selâm verir, halini hatırını sorardı. Çocuklarla arkadaşça konuşur, onların yanında çocuklaşır, anlayış seviyelerine göre sohbet eder, öğütler verirdi. Bizler de anne, baba ve öğretmen olarak çocuklarımıza peygamber efendimizin çocuklara davrandığı gibi davranmalıyız ve çocuklarımızı peygamber efendimizin çocukları sevdiği gibi sevmeliyiz.” dedi.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (SAV)’in dünyaya teşrifleri olarak anılan Kutlu Doğum Haftası çerçevesinde gerçekleştirilen programa; Tekkeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yalçınkaya, Tekkeköy Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Karmil, Tekkeköy Milli Eğitim Şube Müdürleri Melih Erdem ve Emin Küçük, okul müdürleri ve velileri katıldılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy Anaokulu Öğrencilerinden Kutlu Doğum Programı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy Anaokulu Öğrencilerinden Kutlu Doğum Programı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ